News

Anita Sowińska (Lewica): Nie ośmielę się porównywać papierosów i marihuany

Anita Sowińska

Posłanka Lewicy, Anita Sowińska była gościem Polskiego Radia 24, w którym opowiedziała między innymi o nowo powstałym zespole parlamentarny ds. legalizacji marihuany, którego pracy jest bardzo ciekawa. Sowińska wierzy, że w Polsce potrzebna jest debata publiczna na ten temat.

Powołany przez Lewicę w grudniu tego roku, zespół parlamentarny ds. legalizacji marihuany liczy już 13 osób, oprócz 10 polityków Lewicy, do prac zespołu zdecydowali się dołączyć dwaj politycy Koalicji Obywatelskiej oraz poseł Konfederacji.

Zadaniem zespołu będzie opracowanie ustawy, która po przewidzeniu ekonomicznych i zdrowotnych skutków legalizacji marihuany ma przedstawić projekt ustawy w sejmie.

To jednak na razie daleka perspektywa, jak zauważa Sowińska, obecnie pierwsze spotkania zespołu mają mieć głównie charakter debaty.

Na początek chcą (członkowie zespołu) rozpocząć debatę publiczną i zobaczyć jak to jest przyjęte. Każda zmiana zaczyna się od rozmów, debaty i ścierania się poglądów. Myślę, że będzie to ciekawa dyskusja – stwierdziła Sowińska.

Posłanka Sowińska wyraziła również na antenie Polskiego Radia zadowolenie z faktu, iż nie tylko posłowie Lewicy zaangażowali się w pracę nad projektem, który umożliwi legalizacje marihuany w Polsce.

Wygląda na to, że zwolenników legalizacji marihuany jest więcej. Trzeba zacząć o tym dyskusję – powiedziała poseł Lewicy.

Posłanka kontynuowała, zauważając, że papierosy, które sieją straszliwe spustoszenie w organizmie ludzkim, są w pełni legalne. Sowińska podkreśliła również, że odpowiedzialne stosowanie używek nie jest złe.

Opinie na temat szkodliwości marihuany są różne. Nie ośmielę się porównywać papierosów i marihuany. Te pierwsze sieją spustoszenie w zdrowiu. Ludzie mają jednak skłonności do stosowania używek. Nie jest to niczym złym, jeśli odpowiedzialnie i w rozsądnych warunkach – zauważyła posłanka.

Poseł Sowińska stwierdziła, że legalizacja marihuany, która nie jest zbyt szkodliwa, przyniosłaby dzięki podatkom duże korzyści ekonomiczne dla Polski.

Badania potwierdzają, że jest to narkotyk miękki i lekki – wyjaśniła. Obłożenie wysoką akcyzą marihuany dałyby niebagatelne przychody budżetowe – podsumowała posłanka.

Kolejne spotkanie zespołu parlamentarnego ds. legalizacji marihuany odbędzie się 7 stycznia i wezmą w nim udział „eksperci” z zewnątrz.

Za pośrednictwem kanału YouTube o nazwie Weed Week dowiedzieliśmy się również, że pomoc w pracach zespołu, zaoferował były już poseł Sejmu RP Piotr „Liroy” Marzec, który podkreślił, że w zespole powinny zasiadać osoby znające się na sprawie.

Mam nadzieję, że wokół zespołu wytworzy się jakaś ekipa, która rzeczowo będzie na ten temat rozmawiała. Problem polega na tym, że w tej chwili w Sejmie większość osób, która się za to bierze, ma blade pojęcie. Mam nadzieję, że ten zespół pomoże, a nie zaszkodzi sprawie. Będę się temu dość bacznie przyglądał, bo potrzeba nam fachowców – skomentował Liroy.

1 komentarz
  1. Robi 4 lata ago
    Odpowiedz

    Mam 50lat od 30lat jestem konsumentem i chce wkoncu przyjechac do kraju i nie byc kryminalizowany!!!!!!!!!!!!!!!

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły