News

Hiszpania. Odkryto największą plantację marihuany w Europie

Plantacja Konopi

Hiszpańska policja odkryła gigantyczną plantację marihuany w pobliżu miasta Huerta de Valdecarábanos. Uprawa konopi zajmowała ponad 12 hektarów, na których rosło ponad 135 tysięcy roślin. Odkryta plantacja jest rekordową, jeżeli chodzi o uprawę marihuany w Europie.

Odkryta niedaleko Huerta de Valdecarábanos w Toledo plantacja marihuany funkcjonowała pod przykrywką legalnej uprawy konopi przemysłowych i obejmowała swoim obszarem, aż 120 000 metrów kwadratowych.

Gigantyczna uprawa konopi, po rutynowej kontroli hiszpańskiej Guardia Civil okazała się być nielegalną plantacją marihuany.

Dodatkowo 26 września hiszpańska policja przejęła na lotnisku Adolfo Suárez Madryt-Barajas 112 kg marihuany, których odbiorcą miała być kontrolowana firma posiadająca badaną plantację.

Funkcjonariusze w czasie akcji zabezpieczyli ponad 135 tys. krzaków marihuany. Dodatkowo policja skonfiskowała 320 kg pąków marihuany gotowych do dystrybucji, które przechowywano w pobliskich magazynach.

W trakcie działań policyjnych aresztowano dziewięć osób.

Policja szacuje, że zabezpieczona plantacja mogłaby przynieść nawet 25 ton marihuany.

Hiszpania obecnie to państwo numer 1 w Europie, jeżeli chodzi o nielegalną uprawę konopi. Tamtejsza policja nie nadąża z niszczeniem konfiskowanych konopi indyjskich, a marihuana z Hiszpanii rozlewa się na całą Europę.

Jak informują hiszpańskie media, tamtejsze władze świadome są problemu i wkrótce mają zatwierdzić nowy strategiczny plan przeciwko uprawom konopi.

Źródło: tvp.info

*Na razie nie wiadomo czy zabezpieczone konopie traktowane przez policję jako marihuana to rzeczywiście popularna ganja o wysokim stężeniu THC, czy tylko konopie, które po prostu o niewiele przekroczyły dopuszczony poziom THC dla tych roślin.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły