News

Komisja Europejska dała Niemcom zielone światło. Legalizacja marihuany tuż-tuż

konopna flaga UE

Minister zdrowia Niemiec Karl Lauterbach przekazał opinii publicznej, że otrzymał właśnie pozytywną opinię Komisji Europejskiej na temat propozycji legalizacji marihuany dla dorosłych. Minister Lauterbach przy okazji poinformował, że projekt legalizacyjny zostanie niedługo publicznie zaprezentowany.

Jak przekazuje niemiecka stacja Ntv, minister Lauterbach miał wykazać przed przedstawicielami Komisji Europejskiej, że jego propozycja legalizacji marihuany w Niemczech jest zgodna z prawem Unii Europejskiej.

Co prawda, nie ma jeszcze formalnej decyzji unijnego organu ws. legalizacji w Niemczech, jednakże minister na łamach stacji przyznał, że jest dobrej myśli, po tym jak przedstawiciele KE bardzo pozytywnie ocenili jego projekt.

Pozytywna wiadomość płynąca z Brukseli ma spowodować, że już wkrótce – konkretnie w ciągu najbliższych tygodni – projekt zostanie przedstawiony niemieckiej opinii publicznej, a następnie trafi do tamtejszego parlamentu, gdzie rozpocznie się jego procedowanie.

Wkrótce przedstawimy propozycję, która … jest zgodna z prawem europejskim – powiedział Lauterbach

Według najnowszych przecieków projekt legalizujący rynek marihuany rekreacyjnej w Niemczech zakłada możliwość posiadania przez osoby dorosłe powyżej 18 roku życia do 20 gramów konopi indyjskich. Możliwa będzie również domowa uprawa konopi maksymalnie do dwóch roślinek na osobę.

Produkty z konopi indyjskich w Niemczech będą obciążone kilkoma podatkami i mają być sprzedawane w licencjonowanych sklepach i ewentualnie aptekach.

Podobnie jak w przypadku alkoholu, marihuana nie będzie mogła być reklamowana i promowana. Co ciekawe, cena za gram legalnej rośliny ma być zbliżona do ceny za gram czarnorynkowego suszu.

Warto przypomnieć, że legalizacja marihuany w Niemczech wydaję się być bardzo realna, w związku z tym, że za propozycją opowiada się rządząca w Bundestagu koalicja posiadająca zdecydowaną większość.

Gdyby proces legislacyjny dotyczący rynku marihuany w Niemczech przebiegł bez zakłóceń, to wówczas nasi zachodni sąsiedzi wraz z nadejściem 1 stycznia 2024 roku powinni móc się cieszyć z legalnej marihuany.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły