News

Rastafarianie świętują. Marihuana do celów religijnych legalna na jednej z Wysp Karaibskich

Flaga ruchu Rasta

Antigua I Barbuda stała się pierwszym krajem karaibskim, który przyznał społeczności Rastafari oficjalne zezwolenie na używanie konopi indyjskich do celów sakramentalnych. Co więcej, członkowie ruchu Rastafari uzyskali także zezwolenie na uprawę „świętego ziela”.

Przepisy zezwalające na uprawę i używanie konopi przez członków społeczności Rastafari zostały ustanowione w ubiegłym tygodniu, podczas spotkania przedstawicieli ruchu religijnego z premierem Antigui i Barbudy.

Premier archipelagu wysp, Gaston Browne docenił społeczność Rastafari i ich wieloletnią wytrwałość, mimo szydzących głosów na temat działalności i kultury tego osobliwego ruchu.

W ramach wsparcia premier Browne znowelizował ustawę o konopiach indyjskich z 2018 roku, w której wprowadzono specjalne przepisy obejmujące członków ruchu Rasta.

Co ciekawe, premier Browne podkreślił potrzebę bliższej współpracy państwa ze społecznością Rastafari dotyczącą rozwój przemysłu marihuany. To z kolei sugeruje, że ruch Rasta na Antidze i Barbudzie będzie w zasadzie zarządzał konopiami na wyspie.  Co więcej, zmiany te mogą oznaczać nieformalną legalizację zioła na wyspach.

Jednocześnie premier wysp podkreślił ważną rolę ruchu Rasta w zniechęcaniu młodzieży do sięgania po konopną używkę.

Przypominamy, że Rastafari to ruch religijny zapoczątkowany przez jamajskiego kaznodzieje Marcusa Garveya, według którego cesarz Etiopii Hajle Syllasje jest drugim wcieleniem Mesjasza. Rastafarianie w swoich obrzędach chętnie wykorzystują marihuanę, która pozwala im „wczuć się” w lepsze przeżywanie sfery sakrum.

Więcej o historii ruchu i jego bliskości z konopiami przeczytacie w naszym artykule poświęconym Jamajce.

Źródło: Voice-Online UK

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły