News

New Jersey rozszerza program medycznej marihuany

Medyczna marihuana

Gubernator New Jersey – Phil Murphy – podpisał ustawę rozszerzającą program medycznej marihuany. Ustawa ta zwiększy liczbę licencji na dostarczanie medycznej marihuany, umożliwi pacjentom posiadanie większej ilości oraz sprawi, że pacjenci z innych stanów, którzy są zarejestrowani w swoim miejscu zamieszkania jako leczący się medyczną marihuaną, będą mogli ją posiadać bez obawy o konsekwencje prawne.

Ustawę nazwano Jake Honig na cześć chłopaka z New Jersey, który w zeszłym roku zmarł na raka mózgu. Rodzice chłopca wykorzystywali olej z konopi, aby złagodzić ból, z jakim musiał mierzyć się ich syn w przeciągu 5-letniej walki z chorobą. Niestety, ilość jaką wówczas dopuszczało prawo, była zbyt mała, aby poradzić sobie ze wszystkimi dolegliwościami. Jake Honig musiał korzystać także z morfiny i potężnych dawek opioidów.

O zmiany w regulacjach prawnych u gubernatora Murphy’ego lobbowali m.in rodzice zmarłego chłopaka. Po śmierci syna zaangażowali się w działania na rzecz zwiększenia dostępu do leków na bazie konopi. Teraz zgodnie z nowym prawem śmiertelnie chorzy pacjenci będą mieli zwiększony dostęp do medycznej marihuany. Natomiast ilość jaką  będą mogli posiadać wszyscy pacjenci wzrośnie z dwóch uncji do trzech. Dodatkowym ułatwieniem będzie to, że rekomendacje na leczenie się medyczną marihuaną będą mogli wypisać także asystenci lekarzy oraz pielęgniarki. Dotychczas taką możliwość miał tylko lekarz. Poza tym liczba wydawanych licencji na dostarczanie marihuany na poziomie regionalnym zwiększy się o 24. Powstaną także oddzielne licencje dla sprzedawców konopi oraz plantatorów. Do tej pory tylko 12 dostawców służyło rządowi.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły