News

Łódź: W grudniu zostanie otwarta pierwsza w mieście klinika lecząca medyczną marihuaną

medyczna marihuana

Już od 2 grudnia mieszkańcy Łodzi i okolic będą mieli dostęp do pierwszej w regionie kliniki, która w terapii leczniczej będzie używała medycznej marihuany. Pacjenci przychodni otrzymają specjalne zaświadczenie w razie kontroli policji.

Cannabis Clinic, bo tak nazywa się przychodnia, która we wtorek (2 grudnia) zostanie otwarta, to nie pierwsza taka klinka w Polsce, lecz pierwsza w rejonie łódzkim. Przy ulicy Kilińskiego 114 w Łodzi pacjenci będą mogli otrzymać receptę na medyczną marihuanę.

Medyczna marihuana znajdzie zastosowanie w leczeniu między innymi migreny, padaczki, choroby Parkinsona, Alzheimera itd.

To medycyna konwencjonalna, akademicka, klasyczna – przekonuje ginekolog Jacek Orłowski, który jest współzałożycielem Cannabis Clinic. Zachęcamy, żeby na pierwszą wizytę przynieść komplet badań, ale jeśli pacjenci ich nie mają, możemy ich skierować – dodaje

Pacjenci, którzy podejmą się terapii w klinice dostaną receptę na susz konopi Cannabis Sativa Red No.2, który pochodzi z Kanady, a przepakowywany jest w Niemczech.

Cannabis Sativa Red No.2 to produkt o wysokiej zawartości THC (17-20%). Lek ten nie jest refundowany przez NFZ, a miesięczny koszt terapii suszem ma wynieść około tysiąc złotych.

Ze względu na to, że ciężko jest odróżnić bez specjalnych środków marihuanę leczniczą od tej, którą możemy dostać na czarnym rynku, to lekarze będą wystawiać specjalne zaświadczenia uprawniające osobę do korzystania z suszu konopnego.

Źródło: Dziennik Łódzki

1 komentarz
  1. Kark kent 2 lata ago
    Odpowiedz

    Są postępy w kraju oby tak dalej

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły