News

Wielka Brytania: Leczenie konopiami na wielką skalę

Słoiczek z marihuaną

Niedawno informowaliśmy o brytyjskiej klinice, która będzie podawała swoim pacjentom medyczną marihuanę. A teraz dowiadujemy się, że Wielka Brytania przeprowadzi badania nad siedmioma chorobami, w których kluczową rolę w terapii odgrywać będą konopie indyjskie.

Prowadzone badania będą największymi w Europie, jeżeli chodzi o terapię związaną z konopiami. Takie projekty jak ten dają nadzieję, że brytyjscy lekarze w końcu  przekonają się o skuteczności medycznej marihuany w niektórych terapiach.

Badania poprowadzi organizacja DrugScience, która zajmuję się edukacją na temat narkotyków. Projekt nosić będzie nazwę TWENTY21 i został zatwierdzony przez organizacje zdrowotne takie jak British Pain Society, United Patients Alliance i Royal College of Psychiatrists.

W projekcie TWENTY21 do końca 2021 roku weźmie udział około 20 tys. pacjentów cierpiących na takie jak schorzenia jak: przewlekły ból, stwardnienie rozsiane, padaczkę, zespół stresu pourazowego, zespół Tourette’a, zaburzenia lękowe i nadużywanie substancji.

Wierze, że konopie indyjskie w najbliższej przyszłości staną się największą innowacją w medycynie – powiedział Neuropsychofarmakolog David Nutt

Marihuana medyczna w Wielkiej Brytanii jest legalna od 2018 roku. Niemniej, jednak konopie pozostają w centrum wielu debat w Zjednoczonym Królestwie. We wcześniejszym okresie tego roku, wiele szpitali w Wielkiej Brytanii podważało sens używania konopi w leczeniu  powołując się na brak wystarczających badań na ten temat.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły