News

Kolumbia: nowy dekret umożliwia eksport suszonych kwiatów konopi

pole konopi

Jak informuje agencja Reutersa, władze Kolumbii wprowadziły dekret, na mocy którego legalny stał się eksport suszonych kwiatów konopi. Nowe przepisy umożliwiają również produkcję tekstyliów, żywności i napojów na bazie konopi.

Nowe przepisy umożliwiające eksport suszonych kwiatów konopi z Kolumbii weszły w życie, tuż po zatwierdzeniu ich przez prezydenta Ivana Duque w połowie lipca.

Warto zaznaczyć, że przed wprowadzeniem nowego prawa, w Kolumbii dozwolony pozostawał jedynie eksport ekstraktów z konopi.

Zatwierdzona dyrektywa, oprócz zezwolenia na eksport suszu, rozszerza również sprzedaż leków na bazie marihuany. Przy okazji usprawniono również procedury regulacyjne dotyczące działania rynku konopi, umożliwiając m.in. wytwarzanie z roślin niepsychoaktywnych pochodnych.

Nie jesteśmy już tylko w przemyśle farmaceutycznym. Otwieramy przestrzeń, aby zrobić znacznie więcej w kosmetykach, żywności i napojach, a nawet w tekstyliachpowiedział prezydent Kolumbii

Kolumbijski rząd przewiduje, że do 2024 roku biznes związany z medyczną marihuaną może stać się branżą wartą nawet 64 miliardy dolarów.

Fabian Currea, dyrektor ds. upraw w Canamonte w rozmowie z AFP (Agence France Presse) przyznał, że nowe prawo pozwoli wykorzystać fakt, iż Kolumbia jest państwem, w którym koszty produkcji rośliny są relatywnie niskie.

Źródło: reuters.com

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły