News

Facebook z zakazem blokowania kont i postów Społecznej Inicjatywy Narkopolityki

Facebook

W maju tego roku Społeczna Inicjatywa Narkopolityki złożyła pozew przeciwko Facebookowi o ochronę dóbr osobistych. Gigantowi internetowemu zarzuciła ograniczanie swobody wypowiedzi. Sąd Okręgowy w Warszawie, który rozpatrywał tę sprawę, tymczasowo zakazał Facebookowi blokowania treści tworzonych przez SIN na Facebooku oraz Instagramie. Zobowiązał także portal do zabezpieczenia kont, stron, grup i postów usuniętych w 2018 i 2019 roku. 

Społeczna Inicjatywa Narkopolityki to organizacja działająca w Polsce już od 10 lat. Ma ona na celu szerzenie wiedzy o narkotykach oraz zagrożeniach wynikających z ich używania. W pozwie złożonym przeciwko Facebookowi zwraca uwagę także na to, że w wyniku całej tej sprawy ucierpiała jej reputacja oraz wiarygodność.

Jerzy Afanasjew z SIN zdradza, że w czerwcu tego roku z ich konta na Instagramie zniknęły treści edukacyjne, w których organizacja ostrzegała przez zażywaniem niektórych niebezpiecznych substancji podczas upałów. Dodatkowo SIN otrzymał wiadomość, w której poinformowano, że

ponowne naruszenie zasad społeczności może spowodować usunięcie całego konta.

Dzisiejszy wyrok sądu daje organizacji tymczasową pewność, że ich treści nie będą usuwane. Wyrok sądu nie jest jednak ostateczny. Postępowanie w Warszawie toczyło się bez udziału drugiej strony. Facebook Ireland ma możliwość zaskarżenia tego wyroku w sądzie apelacyjnym. Tak naprawdę decydujące postępowanie dopiero się rozpocznie.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły