News

Jointy z koncentratami podbijają kanadyjski rynek marihuany

Kobieta paląca jointa

Pre-rollsy wypełnione suszem z dodatkiem koncentratów z marihuany o wysokiej zawartości THC podbijają rynek konopny. Wygodna forma umożliwiająca szybką konsumpcję konopi o wysokiej mocy znalazła szczególne uznanie w ciągu ostatniego roku wśród mieszkańców Kraju Klonowego Liścia.

Pre-rollsy z koncentratami zanotowały w ostatnim czasie najbardziej znaczący wzrost w jakimkolwiek segmencie branży marihuany w Kanadzie – informują kanadyjskie media branżowe.

Między wrześniem 2021 r. a wrześniem 2022 r. sprzedaż gotowych jointów z koncentratami wzrosła, niemal o 1000%, do poziomu około 16,6 mln dolarów kanadyjskich – wynika z danych zgromadzonych przez firmę Headset z Seattle, która na co dzień zajmuje się analizą rynku marihuany.

Dynamiczny wzrost udziału pre-rollsów w kanadyjskim rynku marihuany sprawił, że ta forma stała się drugim co do wielkości sposobem nabywania marihuany.

Zrolowane jointy stanowiły 19,2% całkowitej sprzedaży marihuany we wrześniu na czterech kanadyjskich rynkach, które śledzi Headset. Rok wcześniej udziału pre-rolli na tych samych rynkach wynosił zaledwie 2,4%.

Pre-rolle, jak zaznaczają właściciele przedsiębiorstw konopnych w Kanadzie, wypełniają lukę między użytkownikami kwiatów i koncentratów. Jointy z dodatkiem koncentratów oferują wysoką zawartość zarówno THC, jak i terpenów, a dodatkowo są przystępne cenowo. Kolejnym ich atutem jest natychmiastowa gotowość do użycia, co pomaga zaspokoić potrzeby ludzi będących w ciągłym biegu.

Analitycy rynku marihuany zauważają, że rosnąca popularność pre-rollsów nie dotyczy wyłącznie rynku kanadyjskiego. Również wiele stanów w USA notuje ostatnio dynamiczny rozwój sektora pre-rollsów z dodatkiem koncentratów.

Źródło: mjbizdaily.com

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły