News

W tych miastach USA warto zapalić marihuanę

marihuana rekreacyjna

Firma analityczna Upgraded Points przeprowadziła badanie, w którym wytypowała 10 miast USA, do których najlepiej udać się na „konopne wakacje”. Lista miast przyjaznych konsumentom marihuany powstała na podstawie kilku czynników.

Przedsiębiorstwo Upgraded Points działające w sektorze doradztwa turystycznego przeprowadziła badanie, w ramach którego przyjrzała się 50 największym miastom w stanach, w których rekreacyjne używanie marihuany jest legalne.

Miasta te zostały ocenione w pięciostopniowej skali w 10 kategoriach pod kątem wakacji konopnych. Czynnikami, które wzięto pod uwagę w badaniu, były: średni koszt przelotu w obie strony, średnia cena noclegu w przyjaznym dla marihuany miejscu, liczba przyjaznych dla marihuany Airbnbs, średni koszt rideshare, liczba dyspensariatów, średni koszt 1/4 uncji marihuany, liczba wycieczek z przewodnikiem, średnia cena przyjaznych dla marihuany doświadczeń na Eventbrite oraz liczba dostępnych restauracji typu fast food.

Każde z miast ostatecznie otrzymało wynik w skali od 1 do 50.

I tak najlepszym miastem dla miłośników konopi w USA, okazało się Denver z Kolorado, które zgromadziło 41,19 punktów. Denver według przeprowadzonego badania oferuje najwięcej miejsc noclegowych dla miłośników konopi, aż 64 licencjonowanych sklepów z marihuaną na 100 000 mieszkańców, a także przystępną, średnią cenę za 1/4 uncję marihuany wynoszącą około 60 dolarów.

Drugim najlepszym miastem na wakacje konopne w Stanach Zjednoczonych okazało się Portland w stanie Maine, które to z kolei zgromadziło 37,38 punktów i oferowało najtańszą marihuanę.

Na ostatnim szczeblu podium z dorobkiem 36,90 punktów uplasowało się miasto Oakland ze stanu Kalifornia, które to oferuje 4-dniowe wakacje konopne za średnią cenę ok. 1,068 dolarów.

TOP 10 miast wg. badania Upgraded Points:

  1.  Denver, Kolorado
  2.  Portland, Maine
  3.  Oakland, Kalifornia
  4.  Boulder Kolorado
  5.  Portland Oregon
  6.  Scottsdale, Arizona
  7.  Henderson, Nevada
  8.  Colorado Springs, Kolorado
  9.  San Jose, Kalifornia
  10.  Las Vegas, Nevada

Ponadto w badaniu zauważono, że, koszt wakacji z marihuaną jest zauważalnie tańszy w zachodnich stanach USA, takich jak Kolorado, Kalifornia i Waszyngton, gdzie legalizacja nastąpiła co najmniej 6 lat temu.

Pełny raport badań firmy Upgraded Points znajdziecie, klikając odnośnik.

Źródło: 420Intel

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły