News

Medyczna marihuana na stacjach paliw? Na razie tylko na Florydzie

stacja paliw Circle K

Medyczna marihuana dostępna na stacjach benzynowych? To nie żarty! Przedsiębiorstwo konopne Green Thumb Industries nawiązało współpracę z siecią Circle K, na mocy której pacjenci będą mogli zaopatrzyć się w medyczne konopie przy kilku stacjach paliw.

Począwszy od przyszłego roku, Green Thumb planuje rozpocząć działalność tzw. RISE Express, czyli sieci dyspensariów z medyczną marihuaną, które będą funkcjonować wewnątrz lub w sąsiedztwie stacji benzynowych Circle K.

Dyspensaria RISE Express i stacje Circle K będą miały osobne wejścia, ale będą w tym samym budynku.

Zgodnie z umową, Green Thumb będzie wynajmować przestrzeń od Circle K na razie tylko Florydzie, gdzie znajduje się około 600 stacji tej firmy. Na początek planowane jest otworzenie 10 punktów RISE Express w wybranych lokalizacjach.

Dyspensaria ulokowane przy stacjach benzynowych będą oferować pacjentom wybór markowych produktów z konopi, w tym kwiaty premium RYTHM, prerolle Dogwalkers, gumy incredibles i vapes &Shine.

Wygoda jest silnym kanałem w handlu detalicznym, a ludzie chcą mieć większy dostęp do marihuany. Nowy model RISE Express jest ogromnym krokiem naprzód w ułatwianiu i usprawnianiu pacjentom zakupu wysokiej jakości marihuany w ramach codziennej rutyny podczas zatrzymywania się na lokalnych stacjach – powiedział założyciel, prezes i dyrektor generalny Green Thumb Ben Kovler.

Green Thumb to przedsiębiorstwo konopne z siedzibą w Chicago w stanie Illinois. Założone w 2014 roku, od tego czasu otworzyło 17 zakładów produkujących marihuanę, a także 77 sklepów detalicznych.

Co ciekawe, to nie pierwsza współpraca sieci stacji Circle K z przedsiębiorstwami konopnymi. W 2020 roku Alimentation Couche-Tard, czyli kanadyjski właściciel stacji paliw nawiązał współpracę ze spółką Fire & Flower Inc. na mocy której otworzone zostały dwa punkty z marihuaną przy budynkach marki Circle K. w Kanadzie.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły