News

Francuski piłkarz ręczny zatrzymany za uprawę marihuany

Piłkarz ręczny

Utytułowany francuski szczypiornista Pierre-Yves Ragot został aresztowany za uprawę konopi, które hodował w wynajmowanym mieszkaniu. Policja postawiła sportowcowi zarzut handlu marihuaną.

Jak donosi dziennik „L’Est Republicain”, w ubiegłym tygodniu rumuńska policja przeszukała dom znanego piłkarza ręcznego. Funkcjonariusze zabezpieczyli 400 gramów marihuany i sprzęt do uprawy konopi indyjskich.

Wobec tego rumuńska policja przedstawiła sportowcowi zarzut uprawy i handlu marihuaną. Ragot częściowo przyznał się do winy, podkreślając jednak, że hodował marihuanę wyłącznie dla własnego użytku.

Pierre-Yves Ragot to zawodnik, który święcił spore triumfy w rumuńskiej lidze piłki ręcznej. W przeszłości reprezentował on barwy m.in. Dinama Bukareszt, z którym dwukrotnie sięgał po mistrzostwo kraju. Ostatni sezon spędził, jednak w mniej utytułowanym klubie Minaur Baia Mare, z którym nie przedłużył kontraktu.

Jak donoszą rumuńskie media, zawodnik obserwowany był przez policję już od dłuższego czasu. Funkcjonariusze mieli wpaść na trop nielegalnej uprawy marihuany po tym, jak piłkarz dokonał zakupów przez internet, zamawiając sprzęt niezbędny do uprawy, a także nasiona konopi.

Pierre-Yves Ragot od 5 czerwca przebywa w areszcie. Zawodnikowi grozi od 2 do 7 lata więzienia, w zależności czy udowodniony zostanie mu zarzut handlu używką.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły