News

Amsterdam. Ruszył pilotażowy program marihuany na wynos

Rowery w Holandii

W stolicy Holandii wystartował próbny program marihuany rekreacyjnej na wynos. Tym sposobem lokalne władze chcą zapewnić spokój mieszkańcom Amsterdamu, którym przeszkadza głośna działalność coffeshopów.

Jednym z pilotażowych sklepów z marihuaną jest nowy punkt o nazwie „Cannacenter Best Friends” znajdujący się poza centrum miasta. Władze Amsterdamu mają nadzieję przenieść większość takich punktów poza ścisłe centrum.

W takich lokalach nie będzie można przesiadywać; nie będzie tam stołów i stolików, a dodatkowo samochody będą mogły być zaparkowane w pobliżu jedynie przez 10 minut.

Uruchomienie programu pilotażowego sprzedaży marihuany na wynos to wynik skarg części mieszkańców Amsterdamu, którzy narzekali na sąsiedztwo coffeshopów. Sklepy z konopiami według mieszkańców generują nocny ruch, hałas, a także przyciągają nielegalnych handlarzy narkotyków.

Burmistrz stolicy Femke Halsema chce pójść jeszcze dalej i zakazać sprzedaży haszyszu i marihuany zagranicznym klientom, aby skończyć z turystyką narkotykową.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły