News

Belgia: „Cannabread” od końca listopada w sklepach Carrefour w Brukseli

Canabread

Belgijska piekarnia „Lowy’s” już pod koniec listopada dostarczy do sklepów sieci Carreforur chleb z konopiami. Początkowo konopne pieczywo będzie można kupić w Brukseli oraz dwóch innych miastach w Belgii.

Mimo że piekarnia wypieka „canabread” już od jakiegoś czasu to nigdy wcześniej produkt ten nie trafił do sprzedaży na taką dużą skalę. To pierwsza w historii europy taka sytuacja.

Jak chwali się piekarnia, ciasto, z którego wypieka się chleb, składa się w 15% z nasion konopi indyjskich. Dla amatorów edibles jest jednak zła informacja. Chleb nie zawiera THC, więc nie nadaje się do tego, by wywołać jakikolwiek efekt odurzenia.

W związku z brakiem THC, do produkcji pieczywa nie jest wymagana żadna zgoda. Niemniej jednak, piekarnia w ubiegłym roku miała incydent z regulatorem rynku żywności w Belgii, który w ramach kontroli skonfiskował firmie „Lowy’s” konopne wypieki.

Jak zapewnia piekarnia Lowy’s pieczywo skierowane jest do ludzi, którzy lubią dobry chleb. Według doniesień belgijskiego Vice, pieczywo, choć nie zawiera narkotycznego związku THC, to w rzeczywistości pachnie i smakuje jak marihuana.

Pieczywo z konopiami jest wyjątkowo zdrowe, ponieważ zawiera wiele niezbędnych dla diety człowieka minerałów takich jak: witamina E, kwasy omega 3 i 6 oraz błonnik, karoten i magnez.

Chleb będzie można nabyć już pod koniec listopada w sklepach sieci Carrefour na terenie stolicy Belgii Brukseli oraz w dwóch pozostałych lokalizacjach na terenie państwa.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły