News

Badania nad możliwością wykorzystania kanabidioli w leczeniu raka u psów

Pies

Naukowcy z Guelph, na których czele stoi weterynarz Sam Hocker mają nadzieję znaleźć w  medycznej marihuanie alternatywną terapię dla psów cierpiących na raka pęcherza moczowego.

Przez okres najbliższych 3 lat zespół badawczy Sama Hockera przyjrzy się wpływowi kanabinoli na komórki nowotworowe wśród psów. Co, więcej zespół zbada również wpływ konopi na radioterapie i chemioterapie.

Jak mówi sam Hocker nie ma, zbyt wielu dowodów lub badań naukowych nad wpływem konopi na leczenie psów, więc ciężko stwierdzić na tym etapie, czy rezultaty będą zadowalające.

Badania mają głównie dotyczyć skuteczności terapii kannabidiolowej w leczeniu raka pęcherza moczowego. Naukowcy mają ustalić, czy istnieję możliwość, by przeciwnowotworowe właściwości kannabidiolu mogłyby zabić komórki rakowe u czworonogów, a jeśli tak to w jaki sposób.

Hocker podkreślił, że zadecydował się przeanalizować marihuanę pod kątem aspektu leczniczych ze względu na to, że  rak pęcherza moczowego u psów jest bardzo inwazyjny i obecne terapie są nieskuteczne. Szczególnie mając na uwadze to, że ten typ raka w przypadku psów rzadko nadaje się do operacji.

Nie mamy obecnie zbyt wielu dobrych metod terapeutycznych, aby zapewnić długoterminowe rezultaty dla tych pacjentów (psów – przyp. red.).

źródło: CBC

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły