News

Dziecko otrzymało cukierki z marihuaną na Halloween

Halloween

W mieście Coldbrook w Kanadzie rodzice zawiadomili policję po tym, jak w koszyku ze słodyczami swojego dziecka odkryli cukierki z  dodatkiem konopi indyjskich. 

Według informacji CTV, dziecko miało otrzymać cukierki podczas Halloween, czyli tradycyjnego zwyczaju chodzenia po sąsiedztwie w przebraniach i proszenia o słodycze.

Rodzice szybko zidentyfikowali po symbolu trójkąta z liściem marihuany ostrzegającego przed tym, że produkt zawiera THC, że cukierek to tzw. edible, czyli żywność z dodatkiem marihuany.

Sprawa została natychmiast zgłoszona policji, która poszukuję osoby odpowiedzialne za podanie nieletniemu produktu z konopiami.

Według wstępnych ustaleń dziecko, które weszło w posiadanie cukierków z marihuaną podczas Halloween, przebywało w ośmioosobowej grupie rówieśników. Policja zbadała słodycze pozostałych dzieci pod kątem obecności marihuany, lecz rezultaty śledztwa wykazały, że tylko jedno dziecko otrzymało edibles.

Warto zaznaczyć, że do zdarzenia jak powyżej dochodziło w Ameryce Północnej już niejednokrotnie. Dlatego od niedawna tradycją stało się, że służby publiczne przed Halloween wydają ostrzeżenia, by na czas trwania zwyczaju rodzicie, kontrolowali co ich pociechy, mają w koszyczkach. Władze sugerują również, by zamknąć dostęp dzieciom do produktów z THC przechowywanych w domu.

Przypomnijmy, że dla Kanady to już drugie Halloween, podczas którego marihuana jest legalna na terenie całego państwa.  Do pełnej legalizacja w kraju klonowego liścia doszło w październiku 2018 roku.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły