News

Malawi. Konopie mogą zastąpić eksport tytoniu

konopie indyjskie

Afrykańska republika Malawi już wkrótce może rozpocząć masowy eksport konopi – wszystko przez problemy gospodarcze kraju, a także spadek popytu na tytoń.

Malawi to jeden z największych eksporterów tytoniu na świecie. Szacuje się, że nawet 70% gospodarki tego państwa oparte jest na nim. Z roku na rok popyt na tytoń jednak maleje, przez co Malawi mierzy się z zapaścią finansową.

W zeszłym roku eksport tytoniu z Malawi spadł o 27% w porównaniu z rokiem 2020. Spadkowy trend napędzany antynikotynowymi kampaniami społecznymi  sprawia, że, coraz więcej rolników z Afryki rozważa zastąpienie upraw tytoniu konopiami – przynajmniej w części.

Warto przypomnieć, że Malawi zalegalizowało uprawę konopi do celów medycznych i przemysłowych w lutym 2020 r. – głównie właśnie z przyczyn gospodarczych.

Niestety, licencje konopne udzielane przez organy państwowe w Malawi wciąż są bardzo drogie, dlatego nie każdy z rolników może sobie na nie pozwolić. Mimo to, przyszłość upraw w Malawi zdaje się jednak stać pod znakiem konopi, a nie jak dotychczas – tytoniu.

Źródło: africanews.com

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły