News

Wrocław: Do więzień przemycili narkotyki warte 10 mln zł. Teraz ich samych czeka odsiadka

Polskie więzienie

Funkcjonariusze z wrocławskiego oddziału CBŚP zatrzymali 12 osób podejrzanych o handel marihuaną i amfetaminą. Narkotyki rozprowadzano w zakładach karnych na terenie Dolnego Śląska. Jednym z aresztowanych jest pracownik służby więziennej – informuje „Gazeta Wrocławska”.

Centralne Biuro Śledcze Policji we Wrocławiu, dolnośląska prokuratura oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Służby Więziennej nawiązały ścisłą współpracę w sprawie dotyczącej „kilku zorganizowanych grup przestępczych, funkcjonujących głównie na terenie Dolnego Śląska”, które zajmowały się dystrybucją marihuany i amfetaminy wśród lokalnych zakładów karnych.

W ramach podjętych działań ustalono listę 16 podejrzanych, z których 12 osób zostało aresztowanych, a 4 doprowadzono do prokuratury. Wyniki śledztwa wskazują na to, że do obrotu mogło trafić nawet 330 kg marihuany oraz 19 kg amfetaminy. Ich łączna wartość to ponad 10 mln zł.

Według dziennikarzy z „Gazety Wrocławskiej” w grupie podejrzanych znajdują się funkcjonariusze zakładu karnego przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu. Jeden z nich został już nawet zatrzymany. Akcja przeprowadzona przez CBŚP objęła swym zasięgiem łącznie 4 zakłady karne z Dolnego Śląska.

W wydziale zamiejscowym Prokuratury Krajowej podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu narkotykami w zakładzie karnym oraz dodatkowo niektórym z nich ogłoszono zarzut prania pieniędzy. Zarzuty usłyszały również 4 osoby, aktualnie odbywające kary pozbawienia wolności w zakładach karnych – podaje miejscowa policja.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły