News

Australia: 3 miliony dolarów na badania medycznej marihuany

medyczna marihuana

Australijski rząd, którego premierem jest Scott Morisson zainwestuję 3 miliony dolarów na badania medycznej marihuany w obrębie walki z nowotworami. Dofinansowanie badań w tej sferze prawdopodobnie przyspieszy możliwość stosowania medycznej marihuany przez cierpiących na raka.

Taka zapowiedź idzie, w parze z wypowiedzią ministra zdrowia Grega Hunta, który ujawnił, że obecnie 11 tysięcy Australijskich pacjentów uzyskało pozwolenie na stosowanie produktów medycznych z marihuany. Co więcej, minister Hunt ujawnił, że większość z pacjentów zaczęła stosować medyczną marihuanę w obecnym roku.

Minister Hunt mówi, że rząd zobowiązany jest w leczeniu marihuaną do oparcia się na badaniach. Rząd federalny ma zbadać, w jaki sposób medyczna marihuana pomaga w leczeniu raka i jego skutków takich jak ból.

Minister zdrowia dofinansowanie zapowiedział wraz z brytyjską piosenkarką Oliwią Newton-John, która przebywa w Melbourne na corocznym festiwalu zdrowia i nauki. Piosenkarka wyznała, iż żywi nadzieję, że Australia dogoni Stany Zjednoczone, jeżeli chodzi o prawa dla marihuany, szczególnie w terapiach leczniczych.

„Mi to (marihuana)niesamowicie pomogło z bólem, lękiem, niepokojem, zwłaszcza gdy musiałam odstawić morfinę” – powiedziała piosenkarka

Australia to prężnie rozwijające się państwo, jeżeli chodzi o ustawodawstwo dotyczące marihuany. Niedawno Canberra zalegalizowała marihuanę, a w ciągu ostatnich 24 miesięcy ponad 80 przedsiębiorstw uzyskało pozwolenie na uprawę i zbiór konopi.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły