News

USA (Maine): Legalna marihuana w sklepach od marca 2020

Maine

Cztery miesiące temu pisaliśmy o tym, że jeden ze stanów w USA, a konkretnie stan Maine legalizuję marihuanę rekreacyjną. Natomiast obecnie urzędnicy tego stanu przewidują, że sprzedaż detaliczna marihuany rozpocznie się najpóźniej w połowie marca 2020. Wszystko to dzięki kluczowym przepisom prawa, które  niedawno weszły w życie. Zmiany te umożliwiły Urzędowi ds. polityki konopnej sfinalizowanie prawa regulującego sprzedaż detaliczną marihuany.

Jak donosi Associated Press, biuro do spraw polityki konopnej podpisze wymagane dokumentu umożliwiające handel marihuaną. Ma to się stać w ciągu 2 miesięcy. Ponadto, jak zapewnia rzecznik stanu, wnioski o sprzedaż detaliczną „ganji” zostaną przyjęte do końca roku. Jak informuję dalej AP, stan będzie potrzebował trochę czasu na rozpatrzenie wniosków. W związku z tym  władze Maine przewidują, że handel konopiami rozpocznie się od 15 marca 2020 roku.

Stan Maine zalegalizował marihuanę w czerwcu obecnego roku, dzięki podpisowi gubernator Janet Mills z partii Demokratów. Legalzacja marihuany była jedną ze sztandarowych obietnic gubernator Mills w  ostatnich wyborach.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły