News

Gigantyczny „joint” przed kongresem Stanów Zjednoczonych.

Gigantyczny Joint

Gorący zwolennicy konopi indyjskich zgromadzili się pod Kongresem Stanów Zjednoczonych, by wyrazić swoje poparcie dla ustawy o bankowości SAFE. Zgromadzone osoby zabrały ze sobą wyjątkowy transparent. Był to olbrzymi joint o długości ponad 15,5 metra. Jak podaję Evan Sully dla Bloomberga, transparent protestacyjny dotarł na wzgórze Kapitolu we wtorek ozdobiony napisem: „Kongresie, podaj jointa.”

I choć sama forma protestu wydaje się zabawna, to dla walczących o prawa dla konopi ustawa jest sprawą jak najbardziej poważną. Legislacja tego aktu prawnego pomogłaby przemysłowi konopnemu chronić się przed dyskryminującymi praktykami biznesowymi ze strony banków. Przepisy prawa SAFE uniemożliwiłaby, bowiem instytucjom finansowym uznanie transakcji związanych z marihuaną za działalność niezgodną z prawem.

Ustawa SAFE zwana ustawą HR. 1559 przeszła w ubiegłym miesiącu przez Izbę Reprezentantów w głosowaniu. Oddano 321 głosów za, a 103 przeciw. Obecnie akt prawny oczekuje na rozpatrzenie przez Senat. Spodziewać się można jednak, że tym razem głosowanie nie przebiegnie tak łatwo. Szczególnie biorąc pod uwagę negatywne stanowisko republikan w sprawie ustaw prokannabis.

Obecnie pikietujący oczekują na zabranie stanowiska przez przewodniczącego senackiej Komisji Bankowej Mike’a Crapo, który musi zaplanować głosowanie w sprawie ustawy SAFE, by mogła ona przejść dalej.

Jeden z liderów demonstracji, założyciel Marijuana Columbia Justice Aadam Eidinger powiedział Bloombergowi – „Ustawa SAFE to domino dla legalizacji federalnej”.

Demonstrujący również wyrazili swoje wsparcie dla ustawy o sprawiedliwości w sprawie marihuany (Marijuana Justice Act). Prawo to  koncentruję się nie tylko na sprawach biznesowych, lecz również na ludziach, którzy zostali skazani wcześniej za sprawy związane z marihuaną, przed zniesieniem prohibicji.

 

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły