News

Zespół pralamentarny ds. legalizacji marihuany zaczyna prace nad ustawami

konopie

Beata Maciejewska, szefowa parlamentarnego zespołu ds. legalizacji marihuany zapowiedziała, że jej zespół zaczyna prace nad pakietem ustaw konopnych. Posłanka ma nadzieje, że już pod koniec kwietnia gotowe ustawy zostaną przekazane do sejmu.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia zespołu ds. legalizacji marihuany, wreszcie można było usłyszeć konkrety dotyczące sytuacji konopi w Polsce. Zespół po prawie roku od rozpoczęcia działania, w końcu zdecydował się, że czas przekuć słowa w czyny.

I tak szefowa zespołu oficjalnie zapowiedziała, że gremium od teraz pracować będzie nad trzema oddzielnymi ustawami dotyczącymi konopi. Są to ustawy kolejno dotyczące: dekryminalizacji marihuany rekreacyjnej, nowelizacji prawa medycznej marihuany oraz regulacji systemowych konopi siewnych.

W wyniku przyjęcia nowej strategii prezydium podzieliło się na trzy podzespoły. Każdy podzespół będzie zajmować się pojedynczym projektem.

Maciejewska będzie odpowiedzialna za dekryminalizację, wiceprzewodnicząca komisji Urszula Zielińska (KO, Zieloni) za konopie siewne, a druga wiceprzewodnicząca Paulina Matysiak (Lewica Razem) będzie zajmować się marihuaną leczniczą. Całość koordynować będzie Maciejewska.

Umówiłyśmy się, że wokół tych projektów zgromadzimy posłów i posłanki; spotkamy się przy najbliższym posiedzeniu Sejmu 9-10 grudnia, aby wymienić się informacjami na temat prac – powiedziała przewodnicząca, Beata Maciejewska

Beata Maciejewska dodała, że zespół prowadzić będzie również kampanię edukacyjną i medialną dotyczącą konopi.

Co ciekawe zdaje się, że zespół ma już jeden gotowy projekt ustawy, ponieważ projekt obywatelski dekryminalizujący marihuanę stowarzyszenia Wolne Konopie, którego na wiosnę zatrzymała pandemia, ma trafić do sejmu jako projekt poselski właśnie z ramienia zespołu parlamentarnego, o czym mówił jeden z przedstawicieli WolneKonopie, Maciej Kowalski.

(…) Miesiąc temu na spotkaniu z posłanka Maciejewską, zapadła decyzja, że zmieniamy koncepcję i ten sam projekt, pod którym miały być zbierane podpisy ma zostać złożony jako projekt poselski – powiedział Maciej Kowalski

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły