Poradniki

Co to są nasiona feminizowane?

nasiona feminizowane

Czym są feminizowane nasiona marihuany? Dlaczego tak popularne są dziś odmiany nasion feminizowanych? Dlaczego warto stosować feminizowane nasiona? I w jaki sposób żeńskie nasiona konopi przyczyniły się do rewolucji w branży oferującej nasiona konopi indyjskich oraz sprawiły, że uprawa konopi stała się łatwiejsza?

Feminizowane nasiona konopi

Nasiona feminizowane mają to do siebie, że wyrastają z nich wyłącznie żeńskie rośliny konopi indyjskich. Wszystko za sprawą wszczepienia żeńskiego genu. W tej chwili na rynku dostępny są na dużą skalę feminizowane nasiona indoor, jak i nasiona outdoor.

Zanim jednak nasiona konopi feminizowane zrewolucjonizowały branżę marihuany, dostępne dla growerów były wyłącznie regularne nasiona konopi indyjskich. Oznaczało to, że z regularnych nasion konopi wyrastały zarówno żeńskie rośliny marihuany, jak i te męskie.

W rezultacie growerzy musieli być bardzo czujni, żeby nie nie miało miejsca zapylanie roślin żeńskich przez rośliny męskie, bo wówczas cała uprawa (niezależnie od tego czy zastosowane były nasiona konopi outdoor czy indoor) była na straty.

Dlaczego? A dlatego, że wyłącznie żeńskie nasiona konopi wydają rośliny płci żeńskiej, z których można uzyskać wartościowe plony w postaci marihuany. Zanim pojawiły się pierwsze feminizowane nasiona konopi indyjskich, sadzić i uprawiać konopie indyjskie trzeba było za pomocą regularnych nasion.

Efekt? Regularne nasiona marihuany wydawały w połowie rośliny żeńskie i w połowie rośliny męskie. Przekładało się to na utratę połowy roślin, z których można by uzyskać obfite plony. A tak trzeba było się pozbyć połowy osobników męskich.

Nasiona feminizowane konopi — rewolucja

Same nasiona marihuany istnieją od wieków, jednak dopiero niedawno pojawiły się nasiona marihuany feminizowane. O początku feminizowanej odmiany marihuany można tak naprawdę mówić, że miał on miejsce w 1985 r. To wtedy też pojawiły się pierwsze nasiona feminizowane konopi indyjskich.

Uzyskanie nasion feminizowanych było możliwe dzięki wszczepieniu żeńskiego genu. Dzięki temu wyrastają z nich wyłącznie rośliny rodzaju żeńskiego. Również ich czas kwitnienia jest krótszy, bo wiele feminizowanych odmian marihuany to również równocześnie osobniki żeńskie i tak zwane automaty — czyli odmiany autokwitnące konopi indyjskich. Nasiona automatów to jednak temat na kolejny dłuższy artykuł.

Dzięki sfeminizowanym nasionom uprawa konopi indyjskich jest o wiele łatwiejsza i bardziej przystępna dla początkujących growerów. To również po prostu gratka dla miłośników kolekcjonerskich nasion feminizowanych.

Jednak w przypadku growerów uprawa nasion żeńskich nie tylko ułatwia życie. Nie dość, że z takich nasion uzyskasz żeńskie rośliny, to ich plony są bardzo obfite poza tym możesz liczyć, że wyrośnie roślina thc przez duże „T”, bo z dużym stężeniem tego psychoaktywnego związku, czyli efektem będzie marihuana zwana THC rich. Nie było to wszystko możliwe z wykorzystaniem nasion regularnych.

Sfeminizowane nasiona Seedstockers

Nasiona feminizowane powstają, jak już informowaliśmy, poprzez wszczepienie żeńskiego genu. Najwyższej jakości nasiona feminizowane oferują w tej chwili różni producenci nasion. Od 1985 na całym świecie bardzo rozwinięto produkcję nasion feminizowanych.

Warto tu polecić wysokiej jakości nasiona Seedstockers. W przypadku tego banku nasion można liczyć na wysokiej jakości nasiona marihuany outdoor oraz indoor. Sfeminizowane nasiona seedstockers charakteryzują się różnorodnością, poczynając od uznanych klasyków, a kończąc na odmianach opartych o nasiona marihuany dostępne tylko w tym banku nasion.

Seedstockers oferuje bowiem zarówno feminizowane nasiona, jak i nasiona automatów feminizowanych, a wszystko to przyspiesza okres kwitnienia (zarówno kwitnienie indoor, jak i outdoor).

Zalet nasion feminizowanych, jak już informowaliśmy, jest naprawdę wiele. Uprawiać sfeminizowane nasiona to czysta przyjemność. Dlatego warto od początku postawić na zakup żeńskich nasion. Feminizacja nasion sprawiła, że możemy liczyć na obfite w plony żeńskie kwiaty konopi indyjskich. I o to chodzi.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły