News

Stan Minesota zalegalizował edibles – z pewnymi ograniczeniami

Edibles

Władze stanu Minnesoty wprowadziły w piątek nowe przepisy, które zezwalają osobom powyżej 21 roku życia na zakup żywności i napojów, które zawierają ograniczoną ilość THC. Taki krok zaskoczył nawet ekspertów z branży konopnej.

Nowe prawo dotyczące legalności edibles weszło przy w życie okazji rozmów na temat kannabinoidu Delta-8 THC, który sprawił wiele problemów prawnych ostatnim czasy w USA.

Taki krok władz jest o tyle zaskakujący, ponieważ marihuana rekreacyjna pozostaje nielegalna w stanie Minnesota.

Co prawda, nowe prawo wprowadza pewne limity zawartości THC w produktach to, jak przekonują jednak eksperci, przepisy pozwolą legalnie osiągnąć „haj” w stanie, w którym marihuana de facto jest nielegalna.

To (prawo – red.) sprawi, że będziesz mógł poczuć haj, nie mam wątpliwości – powiedział dla Leafly prawnik i członek zarządu Minnesota Cannabis Association, Jason Tarasek

Zgodnie z wprowadzonym prawem, żywność taka jak gumy, żelki oraz napoje, mogą zawierać do 5 miligramów THC na porcję i 50 miligramów na opakowanie. Pięć miligramów to ok. połowa standardowej dawki, która znajduje się w produktach konopnych przeznaczonych do konsumpcji rekreacyjnej w innych stanach.

Zgodnie z wprowadzonymi przepisami nowe produkty z THC będą musiały być pozyskiwane z legalnie certyfikowanych konopi.

Źródło: Leafly

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły