News

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych z legalną marihuaną? Tego chce tamtejszy gubernator

Wyspy Dziewicze USA

Gubernator Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych zwoła specjalne posiedzenie legislacyjne, które ma opracować przepisy w sprawie legalizacji marihuany na archipelagu wysp. Dodatkowo polityk włączył do swojego planu budżetowego na lata 2022-2023 legalne konopie indyjskie.

Gubernator Albert Bryan Jr. naciska na ustawodawców, aby ci jak najszybciej zalegalizowali konopie indyjskie dla południowej części archipelagu Wysp Dziewiczych, które są terytorium należącym do Stanów Zjednoczonych.

Polityk z Karaibów zapowiedział na początku tygodnia, że zwoła posiedzenie legislacyjne, które ma przyspieszyć proces ustawodawczy ws. legalizacji marihuany.

Jak sam przyznaje, legalizacja byłaby dobrym sposobem na wypełnienie 40-milionowej luki budżetowej, która powstała m.in. w wyniku pandemii COVID-19. Według szacunków biura gubernatora legalizacja konopi indyjskich mogłaby przynieść rocznie około 10 milionów dolarów do budżetu wysp.

Gubernator Albert Bryan Jr. to zwolennik marihuany, którego działania w 2019 roku doprowadziły do legalizacji konopi do celów medycznych. Co więcej, polityk utwierdził się w przekonaniu o słuszności legalnych konopi, po tym, jak w ubiegłym roku wziął udział w jeden z konferencji politycznych organizowanych w stanie Kolorado.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły