News

Kalifornia. Legalizacja marihuany przyniosła już prawie 4 miliardy dolarów do budżetu stanowego

słoiki z marihuaną

Już 3,76 miliarda dolarów wpływów podatkowych przyniosło utworzenie rynku marihuany rekreacyjnej w stanie Kalifornia. Najnowsze dane wskazują, jednak że dynamiczny rozwój branży konopi indyjskich w ostatnim czasie przyhamował.

Najnowsze dane na temat sytuacji konopi indyjskich w stanie Kalifornia przekazał Departament Administracji Podatków i Opłat (CDTFA). Zgodnie z zaprezentowanymi danymi, handel marihuaną w stanie Kalifornia przyniósł w pierwszym kwartale 2022 roku około 294 mln dolarów wpływów do budżetu.

To wynik niższy od tego uzyskanego w ostatnim kwartale 2021 roku, kiedy to Kalifornia uzyskała 317 milionów dolarów wpływów podatkowych z tytułu handlu marihuaną.

Marihuana w Kalifornii swój najwyższy punkt sprzedażowy osiągnęła w I kwartale 2021 roku – od tego momentu rynek rekreacyjnych konopi się ustabilizował, a wykresy wskazują drobną tendencję zniżkową, jeżeli chodzi o wpływy z tytułu podatków.

Warto przypomnieć, że konopie indyjskie w stanie Kalifornia legalne są już od 2018 roku.

Pomimo stabilizacji rynku konopi indyjskich w Kalifornii tamtejsze władze nie zamierzają zostawiać branży samej sobie. W ostatnim czasie utworzono m.in. program grantów na dostęp do handlu detalicznego konopiami indyjskimi, a także podjęto dodatkowe działania prawne w celu likwidacji czarnego rynku konopi.

Dodatkowo w ubiegłym tygodniu władze stanu przyznały dotacje 78 organizacjom, które wspierają rozwój gospodarczy i kulturowy w społecznościach dotkniętych nieproporcjonalnie wojną z narkotykami. Środki na ten cel pochodziły ze sprzedaży marihuany.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły