News

Anglia: Zielone światło od opieki zdrowia dla kilniki z medyczną marihuaną

klinika medycznej marihuan

Klinika medyczna Sapphire w Londynie otrzymała zgodę na przepisywanie leków na bazie konopi od państwowej opieki zdrowia (Care Quality Commision).

Choć nie będzie to pierwsza prywatna klinika, która będzie mogła wystawiać recepty na leki powstałe na bazie marihuany, jest to pierwsza klinika, która uzyskała zgodę CQC na taką działalność.

Wielka Brytania, wciąż boryka się z problemami, jeżeli chodzi o dostępność dla pacjentów leków na bazie konopi indyjskich oraz ich refundacji. Wielu pacjentów w poszukiwaniu medycznej marihuany musi obecnie udawać się do prywatnych klinik, które nie są zatwierdzone przez CQC i  wydawać na leki na bazie konopi ogromne sumy. Nawet 350 funtów miesięcznie.

Dyrektor kliniki dr Mikael Sodergren powiedział, że na liście oczekujących na medyczną marihuanę znajduje się już 50 pacjentów.

„Może to być  ostatnia deska ratunku dla lekarzy pierwszego kontaktu, którzy nie mogą przepisywać medycznej marihuany na schorzenia, ale uważają, że konopie indyjskie mogłyby pomóc swoim pacjentom” – dodał.

Klinika Sapphire zapewniła, że otworzy i poprowadzi rejestr reakcji pacjentów na leki oraz ich efekty, które zbudują bazę danych. Zbiór danych ma w przyszłości poprzez informację otworzyć perspektywę na stosowanie medycznej marihuany w szerszej skali.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły