News

Kalifornia: Zawieszono 400 licencji na obrót konopiami

Liść marihuany

Kalifornijskie Biuro Konopi Indyjskich (BCC) zawiesiło około 400 licencji na obrót marihuaną. Przedsiębiorstwa te nie spełniły odpowiednich wymagań w czasie. Taka decyzja to skutek braku wpisu firm konopnych do systemu Metrc, który monitoruję działalność rynku konopi.

Decyzja BCC dotyczy 394 firm, w tym dystrybutorów, dostawców, sprzedawców detalicznych oraz mikro przedsiębiorstw.

Zgodnie z przepisami prawnymi stanu z 2016 roku tzw. Prop 64, marihuana  w stanie Kalifornia jest w pełni legalna wraz z dopuszczeniem jej do sprzedaży. Przedsiębiorstwo, które zdecydowały się prowadzić działalność w obszarze konopi muszą, jednak uzyskać specjalną licencję od Biura Konopi Indyjskich. Licencja zobowiązuję firmy do udziału w systemie śledzenia i gromadzenia danych. aby zapobiec ubytkowi towarów na czarny rynek.

Obecnie Kalifornijskie przedsiębiorstwa konopne posiadają licencję tymczasowe, które muszą odnawiać. System wydawania licencji, jednak obecnie przechodzi zmianę, a kolejne licencje będą już mieć charakter stały. W związku z tym firmy, które starały się o otrzymanie aktualnego pozwolenia na handel, musiały zapisać się w ciągu pięciu dni do systemu Metric, ukończyć szkolenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty oraz dane.

Rzecznik Alex Traverso BCC powiedział, że około 80 firm zapisało się do systemu Metric w dniu wydania zawieszenia. Zapewnił również, że takie przedsiębiorstwa wkrótce odzyskają licencję.

To stosunkowo łatwe przywrócić wygasłą licencję – dodal  Traverso

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły