Kultura

Weedcraft Inc. – premiera gry już 11 kwietnia [trailer]

Weedcraft Inc.

Weedcraft Inc. to symulator ekonomiczny o zarządzaniu produkcją i dystrybucją marihuany stworzony przez polskie studio Vile Monarch. Już za kilka tygodni, 11 kwietnia gra zadebiutuje na platformie Steam. Wydawcą jest amerykański Devolver Digital.

W Weedcraft Inc. gracz wciela się we właściciela konopnego biznesu w USA. Głównym celem jest zdobycie pozycji lidera na rynku, przy jak największym zysku i minimalnym ryzyku. Gracze będą musieli nie tylko zarządzać sprzedażą, ale przede wszystkim dbać o sadzonki i krzyżować je ze sobą, by sprostać wymaganiom klienteli.

W Weedcraft Inc. gracze od podszewki poznają tajniki biznesu związanego z branżą marihuany. Będą mogli sprawdzić swoje umiejętności strategiczne i ekonomiczne, a ich wybory ukształtują świat w grze. Od poszczególnych decyzji zależeć będzie to jak uformuje się społeczeństwo, jakie podejście będzie reprezentować w kwestii marihuany, a także jak zmieni się prawo. Gracz dostanie wszelkie narzędzia do osiągnięcia swojego celu, jakim jest zdobycie pozycji lidera rynku konopi

– Grzegorz Mazur, współzałożyciel Vile Monarch

Vile Monarch przygotowało dopracowany produkt, w którym zadbano między innymi o szczegółowy wgląd w finanse, politykę, aspekty kulturowe i społeczne. Dlatego też twórcy podjęli współpracę ze specjalistami i znawcami rynku. Wszystko po to, by możliwie jak najrealniej przedstawić procesy, które możemy obserwować w grze.

Weedcraft Inc.

Mamy nadzieję, że udało nam się przedstawić graczom jak najbardziej rzeczywisty obraz tego świata, który po swojemu ubraliśmy w poczucie humoru. To przełamuje nieco kontrowersyjny temat naszej produkcji. Podczas rozgrywki użytkownicy ciągle podejmują decyzje, które nie zawsze mogą być uczciwe. Moralność w Weedcraft Inc jest względna, tutaj trzeba działać według własnych zasad i kształtować je na nowo

– Kacper Kwiatkowski, współzałożyciel Vile Monarch

Muzyka, która towarzyszy grze także została stworzona przez Polaków. W soundtracku znajdziemy utwory m.in. takich muzyków DJ Eprom, ES.CE, Opiat czy BRK.

 

Co myślicie o tym pomyśle? Czekacie na grę? Dajcie znać w komentarzach! 

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły