News

Japonia: weź makaron zamiast narkotyków

Udon

Japonia ma dziwny stosunek do narkotyków. Krajowa polityka zerowej tolerancji, wynikająca z problemu narkomanii i uzależnień po II wojnie światowej, prowadzi do nadmiernej reakcji za każdym razem, gdy jakiś celebryta zostanie przyłapany na posiadaniu. Obecnie kraj boryka się z rosnącą popularnością marihuany wśród japońskiej młodzieży, która chce być „jak zagraniczni muzycy”. Najnowsza reklama pokazuje, jak ślepa jest Japonia na problem narkomanii, mimo bycia światowym liderem w wielu innych kategoriach.

Jak donosi SoraNews24, niedawno opublikowana reklama uczy dzieci, jak powiedzieć „nie” narkotykom poprzez… zjedzenie udonu w zamian. Fakt, udon być może jest przepyszny, ale makaron raczej nie jest dobrym sposobem na powstrzymanie potencjalnych uzależnień.

 

Jak powiedzieć „nie” narkotykom

Użyj naszej metody SUTEKI, aby powiedzieć „nie”:

Ssij makaron zamiast wciągania narkotyków

Uważaj na to, co wybierasz, tak jak gdy szukasz dobrej tempury

Weź Trochę udonu zamiast brać narkotyki

Entuzjastyczne zjedz udon

Kiedy skończysz jeść idź grzecznie do domu

Zamiast Innego białego proszku, weź trochę mąki

Straszne czy komiczne? Jak sami widzicie, powyższe rady raczej nikomu nie pomogą.

Jak zauważył jeden z użytkowników Twittera, plakat został wydany przez firmę Kagawa Prefecture, słynącą z produkcji makaronu udon, która ogłosiła konkurs na akronim „SUTEKI”. To co nieco wyjaśnia, jednak nie usprawiedliwia urzędników, którzy uznali to za dobry pomysł.

 

 

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły