News

Wartość marihuany rośnie

Wartość marihuany

Wartość marihuany cały czas rośnie. Już niedługo rynek legalnej marihuany będzie wart nawet dziesiątki miliardów dolarów – przekonują eksperci firmy Nielsen. W swoim raporcie zapowiadają, że legalna sprzedaż konopi indyjskich, zarówno ta w celach rekreacyjnych jak i leczniczych, wzrośnie ponad 5-krotnie.

Zgodnie z raportem Nielsena w 2018 roku w USA łączna sprzedaż wszystkich legalnych produktów powstałych na bazie konopi osiągnęła wartość 8 miliardów dolarów. Jak przewidują analitycy to dopiero początek dobrej passy marihuany. W 2025 roku wartość rynku konopi indyjskich może wzrosnąć nawet do 41 milionów dolarów. Oczywiście w tych wyliczeniach pod uwagę brana jest zapowiadana legalizacja w stanie Michigan i Illinois oraz prawdopodobne zmiany w regulacjach prawnych również w innych stanach.

Wzrost wartości marihuany w USA nie jest niczym zaskakującym, biorąc pod uwagę ostatnio przeprowadzane badania. Wynika z nich, że Amerykanie coraz częściej sięgają po marihuanę. W stanach, w których marihuana jest substancją nielegalną o 33% zwiększyła się liczba osób przyznających się do jej konsumpcji. Natomiast w stanach, w których korzystanie z jej właściwości nie jest karane odnotowano wzrost konsumpcji o 47%.  

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły