News

Amerykanie coraz częściej sięgają po marihuanę

Flaga

Nowe badania pokazują, że w Stanach Zjednoczonych marihuana zyskuje na popularności. Znacznie zwiększa się liczba osób palących ją. Wzrost ten jest zauważalny nawet w stanach, w których nie jest zalegalizowane jej rekreacyjne używanie. 

W stanach, w których korzystanie z właściwości rekreacyjnych marihuany jest nielegalne od 2002 roku o 33% zwiększyła się liczba osób przyznających się do comiesięcznego korzystania z jej właściwości rekreacyjnych. Natomiast w stanach, w których marihuana jest zalegalizowana całkowicie, odnotowano wzrost jej spożycia  o 47%.

W stanie Nowy York z 7% w 2002 roku do 10% wzrosła liczba osób używających marihuany. W stanie Oregon – gdzie marihuana jest legalna, a joint kosztuje 1$ – 20% mieszkańców przyznaje się do korzystania z jej właściwości rekreacyjnych. W porównaniu do 2002 roku jest to dwukrotny wzrost. W stanie Vermont tylko (albo aż) 19.3% mieszkańców używa marihuany. Natomiast najmniejszy wzrost odnotowano w Południowej Karolinie, gdzie tylko 6,7% mieszkańców przyznało się do używania marihuany.

Patricia Strach –  tymczasowa dyrektor wykonawcza Rockefeller Institute – jednostki, która przeprowadzała badania:

W związku z dalszą legalizacją oraz ogólnym wzrostem spożywania marihuany znajomość tych danych oraz ich znaczenia będzie coraz ważniejsza. Ta analiza oraz nowe narzędzia stanowią cenne wskazówki na przyszłość dla decydentów na przyszłość

Do badań wykorzystano dane z National Survey on Drug Use and Health.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły