News

Nowy Jork rozszerza program medycznej marihuany

medyczne konopie

Nowojorskie Biuro ds. Zarządzania Konopiami (Office of Cannabis Management) rozszerzyło program medycznej marihuany, który obejmie znacznie więcej pacjentów. Nowy system certyfikacji i rejestracji medycznych konopi ma być łatwiejszy w użyciu i ma rozszerzyć kryteria kwalifikowalności dla pacjentów.

Zgodnie z nowymi kryteriami kwalifikowalności wydanymi przez Office of Cannabis Management (OCM), lekarze w Nowym Jorku będą mogli wydawać teraz zaświadczenia o stosowaniu medycznej marihuany każdemu pacjentowi, który ich zdaniem może odnieść korzyści z leczniczego wykorzystania konopi. To ogromna zmiana, zważając, że dotychczas przepisywanie medycznej marihuany było ograniczone jedynie do pacjentów z co najmniej jednym kwalifikującymi się schorzeniem.

Office of Cannabis Management (OCM) zwolniło również z obowiązku opłat rejestracyjnych pacjentów konopnych, a także poszerzyło listę specjalistów uprawnionych do wydawania pacjentom zaświadczeń o medycznej marihuanie, o każdego lekarza, który posiada licencję na przepisywanie substancji kontrolowanych w Nowym Jorku. Dzięki temu marihuanę medyczną mogą przepisywać tacy specjaliści jak dentyści, pediatrzy czy położne.

Dodatkowo nowe przepisy wprowadzają zwiększony limit na jednorazowy zakup medycznej marihuany z 30-dniowego zapasu do 60-dniowego zapasu, a także usprawniają proces zatwierdzania instytucji takich jak szpitale czy domy opieki, aby te mogły przechowywać i realizować recepty na medyczne konopie.

OCM zapowiedziało również, że rozpatrzy także propozycje pacjentów na temat możliwej domowej uprawy medycznej marihuany.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły