News

USA: Większość studentów medycyny nie ma wiedzy na temat konopi

Naukowcy

Badania przeprowadzone na grupie uczniów studiujących medycynę na Uniwersytecie Waszyngtona w stolicy USA wykazały, że zdecydowana większość z nich nie posiada wystarczającej wiedzy na temat medycznej marihuany.

Badanie przeprowadzone zostało na grupie 105 studentów, którzy uczęszczają do prestiżowej uczelni Washington University (GWU) w Waszyngtonie. Studenci biorący udział w badaniu musieli wypełnić odpowiednią ankietę online.

W ankiecie zawarto szereg pytań na temat odczuć studentów dotyczących otrzymania odpowiedniej edukacji podczas studiów na temat korzyści i zagrożeń wynikających z użycia konopi indyjskich w medycynie.

Wyniki ankiety nie napawają optymizmem, ponieważ, aż 60% respondentów odpowiedziała, że podczas studiów nie otrzymała żadnej wiedzy na temat użycia medycznej marihuany. Jedynie 2 na 105 osób stwierdziło, że uczelnia zapewniła im odpowiednią wiedzę na temat użycia konopi w medycynie.

Co ciekawe, większość studentów (55,2%) odpowiedziała, że spotkała się już z przypadkami pacjentów, którzy pytali ich o medyczną marihuanę. Idąc dalej, ponad 57% studentów stwierdziło, że nie czuli się przygotowani do omawiania korzyści płynących ze stosowania konopi. Z kolei 54% przyszłych lekarzy nie było zaś przygotowanych do porady na temat ewentualnych zagrożeń wynikających z użycia medycznej marihuany.

W ankiecie znalazło się również miejsce na pytanie, czy studenci chcą, aby edukacja na temat medycznej marihuany była lepiej dostępna. W tym wypadku, aż 77% studentów zgodziło się z tą propozycją.

Widoczna luka w wiedzy wykazana w tym badaniu wskazuje, że amerykańscy studenci medycyny mogliby skorzystać z edukacji z zakresu medycznego wykorzystania konopi indyjskich – podsumowali autorzy badania.

Powyższe badanie opublikowane zostało w czasopiśmie  Complementary Theories in Medicine.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły