News

Kolorado: Prawie 1,8 miliarda dolarów przychodu z handlu marihuaną w 2019 roku

Rekordowy pod względem przychodów w sektorze konopnym okazał się 2019 rok dla stanu Kolardo. Sklepy z marihuaną w tym stanie zdołały wygenerować imponującą ilość pieniędzy, których wysokość wyniosła 1,74 miliarda dolarów.

Wynik sprzedażowy został opublikowany przez Departament Dochodów w Kolorado. Wynik sprzedażowy w 2019 okazał się o 13% większy w porównaniu z poprzednim rokiem.

Dla porównania w 2018 roku doszło do stagnacji rynku konopnego w Kolorado, wówczas przychód z handlu konopiami osiągnął wynik 1,54 miliarda dolarów. Tym sposobem zanotował on wzrost o zaledwie 2,5 punkty procentowe w porównaniu z rokiem 2017.

Analitycy branży konopi indyjskich mówią, że rekordowa sprzedaż produktów konopnych w Kolorado to duża zasługa rozwijającego się segmentu rynku, który specjalizuje się w tzw. edibles oraz waporyzatorach.

Takie wypowiedzi znajdują potwierdzenie w opublikowanych w 2019 roku badaniach, z których wynika, że o 2% więcej młodych osób z Kolorado sięgnęło po edibles w porównaniu z rokiem 2015, natomiast o 4% wzrosła ilość osób, które zdecydowały się na konsumpcje marihuany poprzez waporyzację.

Dzięki rekordowym przychodom w 2019 roku do budżetu stanowego wpłynęło, aż 302,4 miliona dolarów. Pieniądze te przeznaczone zostały na ustawowo określone cele takie, jak służba zdrowia czy edukacja narkotykowa.

Przypomnijmy, że marihuana rekreacyjna w Kolorado jest legalna od wejścia w życie ustawy w 2014 roku. Przez cały ten czas rynek legalnej marihuany w Kolorado przyniósł przychód rzędu 7,80 miliarda dolarów. Szacuje się, że około 1,2 miliarda dolarów z tej sumy trafiło do budżetu stanowego.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły