News

USA: Urządzenia do wykrywania THC wkrótce trafią na rynek komercyjny

Alkomat do THC

Jeszcze tej wiosny na rynek komercyjny w USA trafią urządzenia przenośne wykrywające molekuły THC w wydychanym powietrzu. Alkomaty marihuanowe do tej pory testowane były głównie przez jednostki policji.

Firma Hound Labs, z siedzibą w Oakland w Kalifornii, poinformowała, że wkrótce na rynek zostanie wprowadzony jej „alkomat”, Hound Marijuana, który wykrywa obecność cząsteczek THC w oddechu.

Urządzenia do wykrywania cząstek THC w wydychanym powietrzu opracowywane są już od wielu lat, a prototypy urządzeń testowane były już przez wiele jednostek policji w USA.

Teraz przetestowane urządzenia trafią na rynek komercyjny, co może ucieszyć wielu pracodawców, którzy będą mogli kontrolować stan trzeźwości swoich pracowników.

Jak zapewnia producent urządzeń, alkomat marihuanowy potrafi precyzyjnie określić czy osoba znajduje się pod wpływem psychoaktywnego THC.

Według Hound Labs obecność THC w oddechu jest uznawana za wystarczający dowód na to, że dana osoba jest na haju w momencie przeprowadzania testu.

Celem naszego urządzenia jest utrzymanie bezpieczeństwa przy jednoczesnym uznaniu, że wielu pracowników ma prawo do legalnego używania marihuany – przekonuje jeden ze współwłaścicieli Hound Labs, Dr. Mike Lynn

Urządzenie do wykrywania THC od Hound Labs będzie pierwszym tego typu produktem, który trafi do sprzedaży komercyjnej.

Źródło: HighTimes

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły