News

Przemycał marihuanę z Hiszpanii do Polski. Teraz stanie przed sądem

marihuana ukryta w kołach

Warmińsko-Mazurski oddział straży granicznej zatrzymał mężczyznę podejrzanego o przemyt 60 kilogramów marihuany z Hiszpanii do Polski. Zatrzymany jest członkiem rozpracowywanej od 2018 roku grupy przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków z Hiszpanii na teren Polski.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 18 lutego 2021 roku. Zatrzymanym okazał się 44-latek, mieszkaniec województwa wielkopolskiego.

Mężczyzna starał się przemycić na teren Polski 60 kilogramów marihuany, którą ukrył w kołach samochodowych. Szacunkowa wartość przemycanej konopi oszacowana została na około 2 miliony złotych.

Mężczyzna usłyszał  zarzuty nabywania i sprowadzania około 60 kg substancji odurzających z Hiszpanii do Polski.

Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Zatrzymany przez strażników granicznych mężczyzna jest kolejnym podejrzanym w sprawie działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków z Hiszpanii.

Wcześniej, bo w październiku 2018 roku zatrzymano pierwszego członka gangu przemytyników, który przewoził z Hiszpanii 30 kg marihuany. Mężczyzna 20 grudnia 2019 roku został skazany przez Sąd Okręgowy w Poznaniu na karę trzech lat pozbawienia wolności.

W toku śledztwa, nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim, funkcjonariusze z W-MOSG ustalili, że w nielegalny biznes zamieszane były jeszcze cztery osoby w wieku 29-48 lat,  mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Oni również odpowiedzą przed sądem

Za popełnione przestępstwo 44-letniemu mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności od lat 3 do 15.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły