News

300 tys. dolarów na badania nad medyczną marihuaną

Marihuana medyczna

Rynek medycznej marihuany i prowadzonych nad nią badań nie zwalnia. Tym razem dowiadujemy się o darowiźnie, która została przekazana naukowcom z uniwersytetu w Alberton, którzy mają przeprowadzić badania nad leczniczymi właściwościami konopi. Ich sponsorem jest kanadyjska firma Atlas Biotechnologies z siedzibą w Edmonton.

Atlas Biotechnologies to przedsiębiorstwo, które na co dzień zajmuje się produkcją marihuany w Kanadzie. Pieniądze w formie darowizny zostaną przekazane uniwersytetowi w Alberton i będą miały pomóc badaczom określić dokładnie, w jaki sposób konopie pomagają walczyć pacjentom z niektórymi dolegliwościami.

Badania mają głównie skupić się na takich jednostkach chorobowych jak: Alzheimer, Parkinson, stwardnienie rozsiane, czy choroba Huntingtona.

Choć już w wielu państwach świata stosuję się kuracje medyczną marihuaną w powyższych przypadkach chorób, to dokładna wiedza na temat leczniczych konopi wciąż jest mocno ograniczona.

Nie ma solidnych dowodów naukowych na to, co ludzie mówią o marihuanie. – powiedział Ross Tsuyuki, który będzie nadzorował badania prowadzone na UA (University of Alberton)

Ważną informacją jest to, że pieniądze przekazane na badania zostały ofiarowane uniwersytetowi w formie darowizny nieograniczonej. To oznacza, że tylko badacze będą decydować, w którym kierunku zmierzają badania.

To zdecydowany plus prowadzenia takich eksperymentów, ponieważ naukowcy nie będą znajdować się pod naciskiem osób z zewnątrz, co może tylko uwiarygodnić wynik takich badań.

Zdajemy sobie sprawę, że nie możemy pozwolić, aby przemysł napędzał badania. Musimy mieć naszą niezależność i swobodę prowadzenia eksperymentów w sposób uzasadniony naukowo i uzyskać najlepszą możliwą odpowiedź – dodał Tsuyuki

Badacze za główny cel stawiają sobie wyjście poza 2 najbardziej znane substancje chemiczne w konopiach, czyli THC oraz CBD. Naukowcy mają skupić się na pozostałych związkach aktywnych, których jest około 500.

Badanie ma być prowadzone przez 2 lata, a naukowcy mają nadzieję, że po tym okresie będą mogli testować skuteczność pojedynczych związków chemicznych już w warunkach klinicznych.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły