News

USA: Gigantyczny wzrost sprzedaży marihuany w 2020 roku

Marihuana

Aż 17,9 miliarda dolarów wydali Amerykanie na konopie indyjskie w minionym roku. Poprzedni rok był absolutnie rekordowy, jeżeli chodzi o sprzedaż marihuany w USA, a głównym czynnikiem okazała się pandemia.

Według danych zgromadzonych przez Leafly, w USA w 2020 roku sprzedano produkty z konopi indyjskich o równowartości 17,9 miliarda dolarów. To wzrost o 67% w porównaniu z rokiem 2019, w którym sprzedano marihuanę o szacunkowej wartości 10,7 miliarda dolarów.

Do wyższej sprzedaży marihuany w 2020 roku przyczyniła się m.in. legalizacja marihuany w stanie Illinois, jednak to pandemia COVID-19 była głównym czynnikiem wzrostu.

Ludzie na początku pandemii w obawie przed zamknięciami sklepów z marihuaną hurtowo wykupowali konopie indyjskie.

Strach przed zamknięciem punktów sprzedażowych okazał się jednak niepotrzebny, ponieważ władze wielu stanów USA szybko uznały marihuanę za produkt doraźny i kluczowy.

Jak wynika z danych przedstawionych przez Leafly, konsumenci marihuany w 2020 roku średnio kupowali o 25-40% więcej produktów konopnych miesięcznie niż w analogicznym 2019.

Jeszcze jednym ważnym czynnikiem wzrostu sprzedaży marihuany w 2020 roku w USA okazała się możliwość zakupu konopi on-line z opcją dostawy do domu, z której chętnie korzystali pacjenci medycznej marihuany.

Analitycy z Leafly zaznaczyli, że większa sprzedaż marihuany w czasie COVID-19 może wynikać z pewnej korelacji. Według badania Verilife pandemia stała się poważnym źródłem stresu dla ludzi, a z kolei większość ankietowanych zadeklarowała, że sięga po konopie właśnie po to, aby lepiej radzić sobie ze stresem.

Źródło: Leafly

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły