News

USA: Straż graniczna udaremniła wielki przemyt marihuany pochodzący z Kanady

Port graniczny

Funkcjonariusze amerykańskiej Służby Celnej oraz Ochrony Granic (CBP) skonfiskowali ponad 1,5 tony marihuany na przejściu granicznym w Bufallo. Nielegalna marihuana transportowana była w ciężarówce.

Do ujawnienia przemytu marihuany na dużą skalę doszło 13 czerwca na moście pokoju łączącym region Niagara w Ontario (Kanada) z Buffalo. Funkcjonariusze federalni służby granicznej skierowali do kontroli ciężarówkę przy próbie przekroczenia granicy kanadyjsko-amerykańskiej.

Agenci CBP podczas przeszukania ciężarówki znaleźli w niej 58 ukrytych kartonów, które znajdowały się pomiędzy paletami mchu torfowego. Wewnątrz kartonów znajdowało się tysiące starannie zapieczętowanych próżniowo opakowań z marihuaną. Wartość przechwyconego ładunku władze oszacowały na ok. 5 milionów dolarów.

Przedstawiciele Służby Celnej oraz Ochrony Granic poinformowali, że przejęty ładunek marihuany był rekordowym, jeżeli chodzi o przemyt marihuany na granicy w Bufallo.

Ten ładunek sam w sobie jest największą próbą przemytniczą w historii Buffalo – stwierdziła na konferencji prasowej Rose Brophy, dyrektor biura terenowego CBP w Buffalo

Kierowca ciężarówki, 30-letni obywatel Indii Gurpreet Singh został aresztowany i oskarżony o nielegalny import i posiadanie 1000 kilogramów marihuany lub więcej, za co grozi kara od 10 lat do nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Co ciekawe, to już drugi w ostatnim czasie udaremniony przemyt marihuany na granicy w Buffalo, albowiem 5 czerwca agenci CBP skonfiskowali 800 kg konopi indyjskich, której wartość rynkową oceniono na 2 miliony dolarów.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły