News

Kalifornia: 100 milionów dolarów wsparcia dla rynku marihuany

marihuana

Prawodawstwo Kalifornii zatwierdziło w poniedziałek plan o wartości 100 milionów dolarów, który ma wzmocnić legalny rynek marihuany rekreacyjnej. Pięć lat po legalizacji konopi indyjskich, najludniejszy stan w USA, wciąż zmaga się z problemami w sektorze marihuany.

Phil Ting, przewodniczący Komisji Budżetowej Zgromadzenia zaznaczył, że 100 milionów dolarów, które zostaną przeznaczone na poprawę działalności rynku marihuany w Kalifornii to spełnienie wyborczych obietnic sprzed pięciu lat o dobrze działającym i uregulowanym rynku rekreacyjnych konopi.

Zatwierdzone w planie pieniądze mają zgodnie z propozycją gubernatora Kalifornii Govina Newsoma, trafić jako dotacje do miast i hrabstw stanu, aby pomóc przedsiębiorstwom konopnym przejść z licencji tymczasowych na stałe.

Do tej pory, główną słabością rynku marihuany rekreacyjnej w Kalifornii, były przede wszystkim właśnie licencje tymczasowe, których przekształcenie na licencje stałe wymaga drogiego, skomplikowanego i czasochłonnego przeglądu negatywnych skutków środowiskowych związanych z prowadzeniem działalności oraz planu ograniczenia tych szkód.

Według danych pochodzących z biura gubernatora Kalifornii do kwietnia 2021 roku, aż 82% przedsiębiorstw konopnych było posiadaczami licencji tymczasowych, które niedługo stracą ważność.

Dotacje mają wspomóc producentów, rolników i dystrybutorów z Kalifornii w kosztownej transformacji licencji konopnych  m.in. poprzez sfinansowanie pracy specjalistów i ekspertów, którzy będą w stanie opracować indywidualny plan środowiskowy.

Nowy program wsparcia dla marihuany rekreacyjnej w Kalifornii pochwalił burmistrz miasta Los Angeles, które otrzyma, aż 22 miliony z dotacji.

Pieniądze (red. z dotacji) niezbędne do wspierania dobrze uregulowanego, sprawiedliwego i zrównoważonego rynku marihuany – podkreśłił burmistrz Los Angeles, Eric Garcetti

Źródło: 420intel

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły