News

USA: Śmiertelna strzelanina na nielegalnej plantacji marihuany

Plantacja marihuany

W stanie Kalifornia na terenie nielegalnej plantacji marihuany doszło do strzelaniny, w wyniku której śmierć poniosło 7 osób. Policjanci, wciąż poszukują sprawców tej masakry.

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w poniedziałek, na wiejskich terenach południowej Kalifornii. Na posesji przy autostradzie 371 w Aguandze mieściła się nielegalna plantacja konopi. Policja około północy odebrała stamtąd zgłoszenie na numer 911, o wystrzałach z broni palnej.

Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze znaleźli kobietę z raną postrzałową głowy, która natychmiastowo została przetransportowana do szpitala. Niestety kobieta po kilku godzinach zmarła.

W toku dalszych oględzin miejsca strzelaniny policjanci znaleźli 6 ciał z widocznymi ranami postrzałowymi. Śledczy przypuszczają, że przyczyną strzelaniny była nieudana transakcja narkotykowa.

Policjanci dodatkowo w toku działań zabezpieczyli setki roślin konopi indyjskich, których łączną wartość oszacowano na około 5 milionów dolarów.

Jak zaznaczył szeryf hrabstwa, w którym doszło do strzelaniny, nielegalna plantacja marihuany była prowadzona przez dużą organizację przestępczą. Policjanci oprócz roślin zabezpieczyli również wiele pojazdów pochodzących z różnych stanów, a także odnaleźli wiele zamieszkałych pomieszczeń.

To nie była mała operacja, To bardzo dobrze zorganizowany rodzaj działalności przestępczej. Nieruchomość posiadała mieszkania dla aż 20 osób, a na miejscu znaleziono również kilka pojazdów zarejestrowanych w innych stanach – stwierdził szeryf hrabstwa Riverside, Chad Bianco

To makabryczne wydarzenia pokazuje, jak wciąż mocną i niebezpieczną pozycję posiada czarny rynek marihuany w USA. Szczególnie że w stanie, w którym doszło do strzelaniny (Kalifornia), marihuana dostępna jest legalnie w odpowiednich punktach sprzedażowych.

Niestety akcje takie, jak te bardzo negatywnie odbijają się na wizerunku rośliny na świecie, która już niejednokrotnie w przeszłości łączona była z działalnościami wielkich grup przestępczych.

Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że do takich sytuacji jak ta w Kalifornii, już nie dojdzie.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły