News

USA. Luizjana zdekryminalizowała marihuanę

konopie i kajdanki

Od początku tego tygodnia – posiadanie małych ilości marihuany w stanie Luizjana nie jest już zagrożone karą więzienia. Nowe prawo dotyczące konopi weszło w życie wraz z ponad 250 innymi przepisami.

Od teraz osoby dorosłe zatrzymane w Luizjanie z niewielką ilością marihuany zapłacą jedynie grzywnę. Według nowych przepisów prawnych, posiadanie do 14 gramów konopi indyjskich na własny użytek traktowane jest jako wykroczenie – zagrożone maksymalnie mandatem w wysokości 100 dolarów.

To ważny krok w modernizacji polityki marihuany w Luizjanie i kolejny kamień milowy w ciągłych wysiłkach zmierzających do rozwiązania kryzysu więziennictwa, który uwięził tak wiele osób w cyklu ubóstwa i więzienia – stwierdził Peter Robins-Brown, dyrektor ds. polityki w stowarzyszeniu Louisiana Progress.

Dekryminalizacja marihuany w stanie Luizjana możliwa była dzięki podpisaniu przez gubernatora Johna Bela Edwardsa ustawy House Bill 652 w czerwcu tego roku.

Należy nadmienić jednak, że droga House Bill 652 do wejścia w życie, wcale nie była usłana różami. Ustawa, mimo że procedowana w parlamencie latem 2020 roku – na podpisanie musiała poczekać prawie rok.

Źródło: NORML

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły