News

Polski producent medycznej marihuany zapowiada emisję akcji

CanPoland

Firma CanPoland z Łodzi, która ma zezwolenie na produkcję medycznej marihuany, ogłosiła właśnie, że przeprowadzi wkrótce akcję crowdfundingową. Wraz z inwestorem branżowym, Grupą Pelion, chce zachęcić crowdinwestorów do zakupów akcji. Emisja o wartości 1 mln euro ruszy jeszcze w I kwartale bieżącego roku.

Celem emisji jest uzbieranie środków na dokończenie instalacji i uruchomienie linii produkcji medycznej marihuany.

Warto odnotować, że to nie jedyna firma z branży konopnej, która decyduje się na takie posunięcie. Już wcześniej, bo w listopadzie 2020 wystartowała emisja akcji Kombinatu Konopnego, podczas której w rekordowe 38 minut spółka zebrała 4,2 mln zł na uprawy konopi włóknistych oraz uruchomienie produkcji olejków CBD i wyrobów tekstylnych.

CanPoland SA jest pierwszą polską firmą, która uzyskała zezwolenie na obrót produktami leczniczymi na bazie konopi indyjskich. Jej spółka-córka, The Health Company Poland specjalizuje się w sprzedaży suplementów z CBD, które już są dostępne na rynku.

Przedstawiciele CanPoland poinformowali, że ich przedsiębiorstwo opracowało unikalną maszynę do wytwarzania medycznej marihuany, która jest w stanie wytwarzać farmaceutyki zarówno w postaci kwiatów, jak i olejów. Ich instalacja przewidziana jest na marzec bieżącego roku.

Linia produkcyjna będzie instalowana w marcu br. – Obecnie jesteśmy w fazie testów. Projektowana była przez rok i do tej pory wartość naszych inwestycji w maszyny wyniosła około 3 mln zł. Te nakłady nam się zwracają, bo dzięki zastosowanym innowacjom w ramach jednego ciągu technologicznego będziemy w stanie produkować farmaceutyki nie tylko z kwiatów, ale także w formie olejów – powiedział Bartłomiej Wasilewski, prezes zarządu i współzałożyciel CanPoland SA.

CanPoland dzięki zawiązanym umowom międzynarodowym otrzymuje surowiec w postaci konopi z: UE, Kanady czy Afryki.

Przedsiębiorstwo ma nadzieję wprowadzić na rynek medyczną marihuanę najpóźniej w III kwartale tego roku.

Spory potencjał w firmie z Łodzi dostrzegła Grupa Pelion, która jest właścicielem m.in. 1000 aptek sieci Dbam o Zdrowie. Holding na końcu 2020 roku stał się właścicielem 30% udziałów w CanPoland SA. Inwestor branżowy ma znacznie ułatwić dystrybucje produktów na bazie konopi indyjskich, m.in. przez swoje placówki detaliczne czy różne kanały dystrybucji.

Planowane jest również wejście spółki CanPoland SA na giełdę w I półroczu 2022.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły