News

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych legalizują marihuanę rekreacyjną

Flaga Wysp Dziewiczych

Będące pod amerykańską jurysdykcją Wyspy Dziewicze znajdują się na ostatniej prostej do legalizacji marihuany. Tamtejszy parlament przegłosował właśnie projekt legalizujący konopie indyjskie, który czeka teraz jedynie na podpis gubernatora.

Zaledwie dwa miesiące po tym, jak senator Janelle Sarauw złożyła projekt ustawy o legalizacji marihuany dla dorosłych, Senat Wyspy Dziewiczych Stanów Zjednoczonych przyjął ją wraz z poprawkami.

Liberalizacja prawa konopnego na archipelagu została przyjęta niemal jednogłośnie, stosunkiem głosów 11-1.

Legalizacja konopi oficjalnie wejdzie w życie, tuż po tym, jak gubernator Wysp Dziewiczych Albert Bryan złoży pod ustawą podpis. To z kolei zdaję się być jedynie kwestią czasu, ponieważ gubernator archipelagu wielokrotnie podkreślał, że jest zwolennikiem legalnego rynku marihuany. Co więcej, sam zainicjował rozmowy na temat legalnych konopi już w czerwcu 2022 roku.

Zgodnie z przegłosowanym projektem, po marihuanę na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych mogliby sięgnąć dorośli w wieku powyżej 21 lat. Dozwolone byłoby posiadanie do dwóch uncji (~ 57 g) marihuany, czternastu gramów koncentratów konopi i jednej uncji (~ 28g) produktów z konopi, takich jak maści i nalewki.

Ustawa legalizacyjna stworzyłaby także Biuro Regulacji Konopi (OCR), którego zadaniem byłoby wydawanie licencji na prowadzenie działalności gospodarczej związanej z marihuaną, nadzorowanie branży i ustalanie zasad dotyczących takich kwestii jak reklama, opakowania i oznakowanie.

Istniałoby kilka rodzajów licencji i zezwoleń, w tym dla producentów marihuany, sprzedawców detalicznych, hodowców, mikrokultywatorów i laboratoriów badawczych.

Podatek od marihuany zakupionej w punktach sprzedaży wynosiłby nie mniej niż 18%, ale nie dotyczyłoby to medycznej marihuany.

Co ciekawe, osoby, które używają marihuany do celów sakramentalnych (np. Rastafarianie), mogłyby ubiegać się o własne pozwolenia na uprawę.

Ustawa legalizująca marihuanę rekreacyjną zawiera także szereg ograniczeń, jak na przykład te dotyczące pakowania i etykietowania produktów konopnych. Nowe prawo przewiduje, że etykiety muszą zawierać ostrzeżenia zdrowotne i być zaprojektowane w taki sposób, aby nie zachęcały do konsumpcji osób poniżej 21 roku życia.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły