News

USA: Już ponad 243 tys. ludzi znalazło zatrudnienie w branży konopnej

Naukowcy

Jeden z największych portali o marihuanie na świecie (Leafly) opublikował raport, w którym przedstawiono, że do stycznia 2020 roku zatrudnienie w sektorze konopnym w USA znalazło, aż 243 700 ludzi. W raporcie możemy przeczytać również, że przemysł konopny wciąż pozostaje jednym z najszybciej rozwijających się w USA.

Tylko w 2019 roku rynek konopny zanotował wzrost o 15%, co przełożyło się na wygenerowanie prawie 34 tys. nowych miejsc pracy. Warto jednak zauważyć, że wzrost w 2019 roku nie był już tak dynamiczny w stosunku do roku 2018. Wtedy przemysł konopny rozrósł się o 65%. Niewątpliwie na taki stan rzeczy wpływ miały nowe regulacje i podatki, które z biegiem czasu zostały wprowadzone m.in. w Kalifornii.

Jak jednak zauważają eksperci, rynek konopi wciąż pozostaje w dynamicznym rozwoju, a żadna inna branża obecnie nie może pochwalić się tak szybkim i przede wszystkim stałym wzrostem rozwoju.

W okresie od stycznia 2017 r. do stycznia 2020 r. konopie indyjskie zasadniczo podwoiły liczbę miejsc pracy. Nie ma innej branży, która by się do tego zbliżyła – zauważa redaktor naczelny Leafly Bruce Barcott.

W raporcie zaznaczono kilka istotnych punktów, które w sposób znaczący przyczyniły się do rozwoju rynku konopnego w USA w 2019 roku.

I tak rok po legalizacji stan Massachusetts zanotował, aż 333% wzrostu w branży konopnej, zapewniając przy tym ponad 10 tys. nowych miejsc pracy. Jak wyjaśnia Barcott taki wzrost to między innymi zasługa sprawnie działającej tam sprzedaży online.

Na Florydzie, gdzie jest najwięcej pacjentów leczonych medyczną marihuaną w USA, sektor zatrudnień w branży konopnej wzrósł o 93% w porównaniu do 2018, co sprawiło, że zatrudnienie w tej gałęzi rynku znalazło już ponad 20 tys. pracowników

Wielki rozwój zaliczył również stan Oklahoma, gdzie rynek medycznej marihuany rozrósł się, aż o 221%, potrajając przy tym swoje dochody. Co więcej, takie stany, jak Ohio, Illinois i Pensylwania podwoiły ilość miejsc pracy w branży konopnej w porównaniu do 2018 roku.

Na zakończenie, warto jednak dodać, że nie wszystkie stany w USA zaliczyły wzrost w ilości miejsc pracy. Tu doskonałym przykładem jest Kalifornia, w którym, aż 8 tys. mniej osób znalazło zatrudnienie w sektorze konopnym w porównaniu z rokiem 2018.

Cały raport dotyczący zatrudnienia w przemyśle legalnych konopi w USA znajduje się TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły