News

Transport marihuany w pomarańczach – policja udaremniła przemyt

Policja

Funkcjonariusze lubelskiego Centralnego Biura Śledczego Policji do spółki z mundurowymi z Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli transport marihuany zmierzający z Hiszpanii do Polski. Konopie ukryte były w ciężarowe przewożącej cytrusy.

15 lat więzienia grozi mężczyźnie, który pod przykrywką przewozu pomarańczy wwiózł na teren Polski 177 kilogramów marihuany. Konopie zapakowane w hermetyczne worki ukryte były w wielu skrzynkach pod owocami.

Cytrusowy amator został ujęty w okolicach Bełchatowa – wcześniej funkcjonariusze wytypowali jego ciężarówkę, jako podejrzaną.

Pomarańcze i nie tylko zmierzały do Polski prosto ze słonecznej Hiszpanii. Wartość zabezpieczonej marihuany oszacowano na ok. 7 milionów złotych. Jak przekonują służby, z zabezpieczonego suszu można by uzyskać ponad 170 tys. działek dilerskich.

Zatrzymanego kierowcę oskarżono nie tylko przemyt substancji zakazanych, ale także udział w zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi mu kara łącznie 15 lat pozbawienia wolności.

W związku z obawą o próbę matactwa, wobec podejrzanego Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Co ciekawe, policja z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu na początku miesiąca także zabezpieczyła transport marihuany ukryty w pomarańczach. Wówczas mundurowi zabezpieczyli 36 kilogramów konopi indyjskich o czarnorynkowej wartości ponad 1 miliona złotych, a w ramach policyjnej interwencji zatrzymano dwójkę mężczyzn w wieku 34 i 47 lat.

Na razie jednak brak oficjalnego potwierdzenia ze strony policji czy sprawa ta ma coś wspólnego z zatrzymaniem w okolicach Bełchatowa.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły