News

Turek: zlikwidowano nielegalne laboratorium „medycznej marihuany”

Policja

Bydgoskie Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało nielegalne laboratorium, w którym wytwarzano olej konopny. Produkcja miała miejsce w zabudowaniach gospodarczych w okolicach Turku w Wielkopolsce. W związku ze sprawą zatrzymano 3 osoby oraz zabezpieczono specjalistyczną aparaturę, półprodukty, a także wyprodukowany olej.

Policjanci CBŚP otrzymali informację, że na terenie jednego z domów w powiecie tureckim, w województwie wielkopolskim, mogą być produkowane narkotyki. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze odkryli profesjonalną i kompletną linię produkcyjną. W jej skład wchodziły urządzenia służące do ekstrakcji oleju konopnego. Ponadto funkcjonariusze znaleźli półprodukty i substancje chemiczne.

Cały proceder polegał na wytwarzaniu oleju konopnego, który następnie miał być wprowadzany na rynek jako legalna „medyczna marihuana”. W rzeczywistości wytwarzano produkt zawierający w swoim składzie kanabinole CBD, delta-9 THC, gdzie zawartość delta-9 THC oraz kwasu karboksylowego była powyżej dopuszczalnej prawem granicy 0,2%.

Na miejscu zabezpieczono również ok. 10 kg suszu, pył konopny, a także nasiona konopi wykorzystywane do uprawy roślin oraz gotowy produkt w postaci oleju konopnego.

W związku ze sprawą policjanci zatrzymali trzy osoby. 50-letnia kobieta oraz jej 37-letni partner są podejrzani o produkcję nielegalnej substancji. Natomiast 30-letni mężczyzna, jak wynika z dotychczasowych ustaleń, był prawdopodobnym organizatorem przestępczej działalności. Sąd Rejonowy w Turku wobec podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

1 komentarz
  1. Krzysztof 3 lata ago
    Odpowiedz

    Jezeli okaże sie ze sprzedawali ludzia chorym ,to powinni ich wypuscic i podziekowac za to ,ze sa….

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły