News

Kurier dostarczył marihuanę wprost w ręce policji

marihuana wysłana pocztą

Dwa kilogramy pąków marihuany, 243 gramy wosku THC, 97 wkładów do waporyzatorów, 12 gramów kokainy, płynna kodeina oraz 2 pistolety – oto efekt przeszukania dokonanego przez policję w jednym z domów w miejscowości North Port na Florydzie. Znaczna część zabezpieczonych substancji pochodziła z paczki, którą w chwili przeszukania pod wskazany adres dostarczył kurier amerykańskiej poczty. Według policyjnych raportów niefortunna przesyłka zawierała blisko 2 kilogramy pąków marihuany, 223 gramy wosku THC oraz 50 wkładów do waporyzatorów. Broń i pozostałe substancje policjanci zabezpieczyli w trakcie przeszukania domu.

W wyniku akcji policja aresztowała 24-letniego Bryana Vanskivera i 19-letniego Davida Chessera. Obaj będą odpowiadać za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków, akcesoriów do spożywania narkotyków oraz za posiadanie broni. Na razie zatrzymani trafili do aresztu. Ledwie 10 minut jazdy od miejsca zdarzenia znajdują się dwa sklepy, w których można legalnie kupić medyczną marihuanę. Pacjenci z Florydy mogą w nich kupić wszystko, począwszy od olejków THC, poprzez wkłady do waporyzatorów, nalewki medyczne, aż po koncentraty, susz do palenia i wiele innych produktów.

Prawo stanowe na Florydzie wciąż restrykcyjnie podchodzi do nieautoryzowanych sprzedawców marihuany i ściga ich z całą surowością. Z drugiej strony zwolennicy szerszego dostępu nieustannie wywierają presję na dopuszczenie jej do powszechnego użytku dla dorosłych mieszkańców. Jednym z ich sukcesów jest rozszerzenie programu medycznej marihuany, w efekcie czego branża ta osiągnęła wartość niemal 5,7 mld USD.

Łącznie w całym stanie zarejestrowano niemal 250 tysięcy pacjentów przyjmujących medyczną marihuanę i niemal 2 tysiące specjalistów mogących wystawiać recepty. Mimo tego pacjenci przyjmujący leczniczą marihuanę na Florydzie wciąż spotykają się z dyskryminacją w miejscu pracy i w szkole. Niektórzy nawet z tego powodu stracili pracę.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły